Lähiaastatel tuleb eksklusiivturg

Internetiteleviisor kasutab telekat monitorina ja võimaldab võrgus surfata. Internetiteleviisor (set-top box ehk Web TV) maksab ligi 200--400 USA dollarit. Kuigi seda toodetakse üha enam, on siiski tegu tupikteega. Kõige paremini sobib Apple Computersi presidendi Steve Jobsi tsitaat: Internetti minemiseks lülitab inimene aju sisse, teleka ees aju välja. Seepärast neid kahte asja ühte sobitada ei anna.

Kuna teleri ekraan on palju väiksema lahutusvõimega, on kõik veebileheküljed sellel nigelamad. Kui hinda vaadata, siis saab 200--400 USA dollari eest juba päris korraliku arvuti. Miks siis mitte juba PCd osta?

Olen internetitelereid oma kodus katsetanud ega julge neid kellelegi soovitada.

Intelligentsed kodumasinad on hoopis paremad ja perspektiivikamad. Sellega tegeleb terve tööstusharu (home automation). Panna külmkapp pere toiduvarude olukorda jälgima ja automaatselt poodi tellimust esitama on briljantne idee. Sama kaval ühendada Internetti oma turvasüsteem ja panna koju netikaamerad, mida eemal olles jälgida saab.

Nende levikut takistavad eelkõige hind, kiire internetiühenduse puudumine kodus ja inimeste vastuvõtlikkus. Usun, et lähema paari aasta jooksul tekib neile vaid eksklusiivne, mitte massiturg.

Vt. ka tabel

Hetkel kuum