13. juuli 1999 kell 22:00

Magnum Medical teeb ravimite hoidmiseks eurolao

Tallinnas Pärnu maanteel teise ravimimüügifirma Tamro Eesti lao lähedal asuv euroladu valmib jõuludeks, kinnitas Magnum Medicali juhatuse esimees Tarmo Laanetu.

Uue ravimite hulgilao pindala on 4000 ruutmeetrit ja laoks ümber ehitatava hoone renoveerimine maksab 12 miljonit krooni.

Laanetu väitel on see esimene euronõuetele vastav ladu Eestis, kus põhirõhk on pandud ravimite säilitustingimustele.

Laanetu sõnul tingib hulgimüügifirma põhilao pealinna toomise see, et 47 protsenti Eesti ravimiturust asub Tallinnas. Kahe lao pidamine on aga väheefektiivne, lisas ta.

Magnum Medicali Tartu kontoris töötab 70 inimest, kellest ligi 30 töötab hulgilaos. Laanetu kavatseb kõik töötajad Tallinna kutsuda.

Tartu Tamme apteek ostab kuni 60 protsenti müüdavatest ravimitest Magnum Medicali Tartu laost. «See ladu on meile väga oluline, sest saame sealt ravimid kahe-kolme tunniga kätte,» rääkis apteegi juhataja Viive Eltmaa. «Ei usu, et Tallinnast nii ruttu kätte saaks.»

«Kahe lao pidamine on äärmiselt kulukas, tõenäoliselt on ühe lao pidamine eksistentsi mõttes ainuõige otsus,» lausus ASi TopMed juhatuse esimees Margus Kuklane. TopMedil on Tallinnas 2000 ruutmeetri suurune hulgiladu, firma turuosa on 11 protsenti.

Magnum Medicali 1998. a käive oli 359 mln krooni ja firma turuosa 35%. Tänavu oli I poolaasta käive 232 mln krooni ja kasum auditeerimata andmeil 5,6 mln krooni.

Autor: Anu Jürisson

Hetkel kuum