Kaido Einama • 14. september 1999 kell 22:00

Algab prääniku ja piitsa kampaania

Tarkvaramüüjad peavad augusti kehvemate tulemuste põhjuseks seda, et meie suurim tarkvaratarnija Microsoft otsustas hiljuti mõjupiirkonnad ümber jagada ja seoses sellega tekkis tarnetes väike segadus. Kui enne kuulusid Baltimaad Ida-Euroopa alla ja olid ühes grupis Bulgaariaga, siis nüüd paigutati meid Põhjamaadega ühte regiooni ja seoses sellega vahetusid tarkvaramüüjatega tegelevad kontaktisikud ning kliendihaldurid viimase kuu jooksul kaks-kolm korda.

Põhjamaadega ühes paadis olemine tähendab aga seda, et peaaegu 90%se tarkvarapiraatluse tasemega Baltimaad peavad kiiresti jõudma järele tunduvalt legaalsemale arvutikasutamisele Põhjamaades.

Selleks alustatakse siinmail ulatuslikku piitsa-prääniku kampaaniat: ühelt poolt ähvardatakse tarkvarapiraate reklaamikampaaniates käeraudade ja kopsakate trahvidega, mille maksmine keskmise firma hingetuks võtab, teiselt poolt lubatakse alustada tarkvara legaliseerimise kampaania käigus enneolematult madalate hindadega seadusliku tarkvara müüki. Seega peaks septembrist ja järgmistest kuudest hakkama tarkvaramüük oluliselt kasvama ja hinnad langema.

Kuna piraattarkvara üks oluline nuhtlus on levivad viirused, ostetakse Eestis endiselt palju viirusetõrjujaid ja nende uuendusi. Augustis müüdi nii Symanteci Norton Antivirust kui Data Fellowsi F-Protti juulist paremini, nii et viirusetõrjujad said mõlemad esikümnesse.

Hetkel kuum