Peep Sooman • 16. november 1999 kell 22:00

Rocca al Mare suurhalli ehitus algab 2000. a

Rocca al Mare kaubakeskuse kõrvale rajatava suurhalli ehitamiseks vajalik 100 mln krooni suurune omafinantseering on projekti eestvedajatel aktsiakapitali ja broneeritud eraloozhide näol olemas. Riik pole andnud ehituseks vajalikule laenule garantiid, kuna välislaenude riiklike garantiide seadusesse pole jõutud sisse viia muudatust, mis võimaldaks riigil garanteerida ka selliseid projekte, mis ei kuulu 100% riigile.

ASi Rocca al Mare Suurhall suurima aktsionäri, ehitusfirma ASi Lemminkäinen Eesti direktor Avo Lillemäe ütles, et ehitus seisab riigi otsuse taga, kas projekti jaoks võetavale laenule anda garantii. «Ootame endiselt riigi seisukohta. Kindel «ei» oleks parem kui pidev lubaduste andmine,» lausus ta. «Kui riik garantiid 75 mln kroonise laenu jaoks ei anna, siis peame jõudma kokkuleppele erapankadega,» ütles ta.

Lillemäe lisas, et ehitus algab kuu pärast garantii saamist.

Suurhalli projektijuht Riho Remmel kinnitas, et lisaks seitsmele juba müüdud loozhile on eelkokkulepped sõlmitud veel ligi 20 loozhi müügiks. «Kahtlen, et halli ehitus algab enne jõule, sama on kõikide osapoolte poliitiline tahe olemas, ma pole vastupidist täheldanud,» lausus Remmel.

Tallinna abilinnapea, korvpalliliidu president Priit Vilba sõnas, et praegu parandab rahanduskomisjon Keskerakonna esitatud seadusemuudatust, mis võimaldaks riiklikku garantiid taotleda ka selliste projektide puhul, mis ei kuulu täies mahus riigile. «Ka linnapea on projektile toetust avaldanud. Pigem on asi selles, et seadusemuudatuse eelnõu esitas Keskerakond,» leidis Vilba. Samas tõdes ta, et tegu on apoliitilise objektiga, mida toetab peale koalitsiooni ka opositsioon. «Usun, et kevadel ehitus juba käib, kui mitte, siis mina seda mängu küll enam edasi mängida ei taha,» lisas Vilba.

Rocca al Mare suurhalli ehituseks kulub 175 mln krooni, millest 75 mln krooni kavatsetakse riigi garantiiga laenata 15 aastaks vähem kui 6protsendise aastaintressiga Nordic Investment Bankilt.

Kavandatavasse universaalhalli on planeeritud 6000 istekohta. Kontsertide ja etenduste ajal mahuks halli 10 000 pealtvaatajat. Äriplaan näeb tegevusaastaks ette 33,5 mln krooni suurust käivet ning 2,5 mln krooni suurust kasumit.

ASi Rocca al Mare Suurhall suurim aktsionär on AS Lemminkäinen Eesti 45protsendise osalusega, Tallinna linnale ja Eesti riigile kuulub 20%, korvpalliliidule 10% ja olümpiakomiteele 5% aktsiatest. Loozhide ja VIP-toolide ostjad saavad B- ja C-aktsiate omanikuks. Loozh maksab 1,2--2,4 mln kr, tool 37 500 krooni.

Hetkel kuum