Ülo Toomsalu • 20. juuni 2000 kell 6:02

Altja kõrtsi müük kukkus valitsusel läbi

Lääne-Virumaa Altja kõrtsi tagastamist nõudvad väliseestlased suutsid kohtus tühistada valitsuse otsuse kõrtsi mahamüümise kohta, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Ma ei kujuta ette, kui kaua see kadalipp veel kestab, üheksa aastat on meid ainult jalaga löödud,' ütles Rootsis elav Luule Reisser, kes koos oma õe ja kahe vennaga taotleb tagasi Altja kõrtsi alust maad.

Valitsuse kavast müüa kõrts maha kuulis Mäekõrtsi talu maade ja hoonete tagastamise õigustatud subjektiks kuulutatud Reisser vaid tänu meedias puhkenud kärale. Juuni alguses tühistas Tallinna halduskohus valitsuse määruse, millega sooviti Altja kõrts panna enampakkumisele.

Valitsus kuulutas Altja kõrtsi müügi välja veebruaris. Enne seda oli läbi kukkunud kõrtsi rendileandmise konkurss, mille võitis hämarate tagamaadega firma, kes ei ilmutanud mingit soovi kõrtsis majandustegevust alustada.

'On absurdne, et ajal, kui väliseestlastel käib kõrtsiga seoses kohtuprotsess Vihula vallaga, püüab valitsus vaidlusalust omandit maha müüa,' ütles väliseestlasi kohtus esindanud Ivar Tammemäe. Vihula vald on alates 1997. aastast venitanud Mäekõrtsi talu maade Luule Reisserile ja teistele väliseestlastele tagastamisega, tuues põhjuseks nii Lahemaa rahvuspargi soovi maa enesele jätta kui ka väites, et Altja kõrts on uusehitis.

Hetkel kuum