Ülo Toomsalu • 5. september 2000 kell 6:27

Leivatehas pumpas kergkütust jõkke

Türi leivatehase tööliste hooletusest nädalavahetusel maha voolanud ligi kaks tonni kergkütust sattus mööda kraavi Pärnu jõkke ja reostas nii Eesti pikimat jõge ligi kilomeetri jagu, kirjutab Järva Teataja.

Paide-Türi Leivatehaste tootmisdirektor Valev Tooming ütles, et eelmise reede õhtul puhastasid töölised kergkütusetsisterne. 'Suurtest mahutitest pumbatakse vana, sademega kütus välja vahetsisterni ja sealt 200liitristesse vaatidesse, et viia Tartusse utiliseerida,' selgitas Tooming.

Kütust pumbanud töömees olevat Toomingu teada öelnud algul, et pumpas kütuse vaatidesse. Hommikul olid vaadid pikali, mistõttu tekkis kahtlus, et kurikaelad on öösel tahtlikult reostuse põhjustanud.

Eile tunnistas töömees siiski politseinikele üles, et oli unustanud pumba käima. 'Ta on muidu asjalik inimene, kuid reedel oli vihmane ilm ja küllap ta hakkas kiirustama,'oletas Tooming.

Kuigi esialgu arvati, et maha voolas 800 liitrit kergkütust, võib kogus keskkonnainspektsiooni andmeil ulatuda üle kahe tonni.

Türi leivakombinaadi maa-alalt on vedelik voolanud torutuskraavi ja sealt Pärnu jõkke. Päästjatel õnnestus kütuse levikule piir panna Pärnu jõel Särevere jalakäijate silla juures.

Kui palju mitu päeva kestnud päästeoperatsioon Türi leivatehasele maksma läheb, ei osanud eile keegi öelda, kuid asjatundjate selgitusel on see töö kallis ning arvestus käib kümnetes tuhandetes kroonides.

Hetkel kuum