Ülo Toomsalu • 3. november 2000 kell 6:25

Purjus Jõgeva koolidirektor sõimles volikogus

Jõgeva linnavolikogu koolidirektorist aseesimees Taisto Liivandi sõimas eile õhtul volikogu ees läbi kolleegi, Rahvaliidu aseesimehe Mai Treiali, kes oli nõudnud purjus Liivandi ärasaatmist volikogu istungilt, kirjutab Postimees.

Üks nime avaldamisest keeldunud Jõgevamaa poliitik rääkis Postimehele, et tüli puhkes siis, kui Mai Treial esitas linnapea umbusaldamiseks kokku tulnud volikogule ettepaneku joobes liikme minemasaatmiseks.

Sama allikas kirjeldas, kuidas ühtlasi ka Isamaaliidu Jõgeva piirkonda juhtiv Liivandi alkoholiekspertiisist keeldus, oma kohvri pakkis ja minema jalutas. Veidi enne istungi lõppu, kella kuue ajal tuli ta aga tagasi ning sõimas Treiali läbi.

'Treial soovitas tal väga viisakalt mõistusele tulla, kuid Liivandi ei jätnud. Ta ei lõpetanud ka siis, kui juba õues oldi,' rääkis poliitik. 'Tundus, et Liivandi oli enne volikogusse naasmist veel võtnud.'

Sama allikas ütles, et Liivandi joove oli ilmselge. 'Nägu punane peas, silmad punnis,' kirjeldas ta Postimehele. 'Ta ei suutnud alguses isegi hääli kokku lugeda.'

Mai Treial kinnitas, et selline vahejuhtum leidis aset. Treial lisas, et Liivandi vabandas ning tema loeb inetu vahejuhtumi lõppenuks.

Hetkel kuum