Ülo Toomsalu • 24. november 2000 kell 6:33

Ärimees Jaak Veike palgamõrvar paljastati

Kaks ja pool aastat pärast ärimees Jaak Veike palgamõrva pidas Tallinna politsei kinni mehe, kes andis välja mõrvarelva ja teatas tapja nime, kirjutab Postimees.

Möödunud reede õhtul kaevasid Tallinna kriminaalpolitseinikud Harjumaa ühe metsa külmunud maapõuest välja osadeks võetud Kalashnikovi automaadi.

Näpunäiteid, kuhu täpselt labidas lüüa, jagas politseinikele Tallinnas elav eestlane, kes kirjutas mõni tund varem uurijale puhtsüdamlikult paberile read, mille järgi ärimehe Jaak Veike (43) lasi samast automaadist maha Aivar Sõber (37).

Aivar Sõberit nimetavad politseinikud Kemerovo allilmajõugu brigadiriks.

Postimehe andmetel rääkis politseisse ametliku versiooni järgi vabatahtlikult tulnud tunnistaja, et viis Aivar Sõbra vahetult enne mõrva autoga sellesama tehase juurde ja sai korralduse oodata teda tehase taga kulgeval tänaval.

Kui Sõber mõne aja pärast kokkulepitud kohta saabus, oli ta tunnistajale teatanud, et tappis inimese, ning kui too peaks sellest kellelegi rääkima, võivad elu kaotada nii tema kui ta lähedased. Jätnud spordikoti automaadiga autosse, käskis Sõber tal tapariista ära peita.

Väidetavalt täitis Sõber mõrvatellimust, mille esitasid talle Veike konkurendid, kellelt tapetu oli erinevaid meetodeid kasutades üle võtnud suuri tootmisettevõtteid.

Ajakirjanduse andmetel jäi Sõber kadunuks mullu 13. aprilli öösel, mõni tund enne seda, kui Tallinnas lasti maha samuti Kemerovo jõuku kuulunud karatetreener Jevgeni Bõkov.

Hetkel kuum