29. november 2000 kell 22:00

Valitsusel pole selgust jõulupreemiate osas

Rahandusministeeriumi nõunik Daniel Vaarik ütles, et jõulutoetuste, nagu ka preemiate osas ühtset seisukohta olla ei saa. ?Muidu tunnistame, et preemia ei sõltu töö tulemustest,? tõdes ta.

Preemia maksmine peab Vaariku sõnul olema õigustatud ning iga valitsusasutuse juht peab ise otsustama, kas ja millised ametnikud on selle ära teeninud. Ühtse seisukoha pealesurumine oleks tema hinnangul mõttetu.

Ühtlasi peab olema preemiate maksmine avalik ja nähtav, kuna see on osa ametniku töötasust, kinnitas Vaarik.

Rahandusministeerium kaalub jõulupreemia maksmist 3 protsendi palgafondi ulatuses. See võimaldaks ministeeriumi töötajatele maksta lisa 40 protsendi ulatuses palgast, ütles Vaarik.

Teede- ja side-, keskkon-na-, kultuuri-, põllumajandus-, sise-, välis- ja majandusministeerium oma töötajatele jõulutoetust ei maksa.

Sotsiaal-, justiits- ja haridusministeeriumis pole jõulutoetuste maksmine veel teada.

Kindlasti maksab tänavu jõulupreemiat kaitseministeerium kokkuhoitud töötasu arvel.

Eesti suurim kohalik omavalitsus Tallinna linn maksab sel aastal 2000 töötajale jõulupreemiateks kokku 11 miljonit krooni, mida linnapea Jüri Mõis põhjendas aastakümnetepikkuse traditsiooniga.

Paljud teised omavalitsused rahapuudusele viidates traditsioonilist jõulupreemiat ei maksa, mõned omavalitsused otsustavad jõulupreemia maksmise vahetult enne pühi sõltuvalt palgafondi olukorrast.

Ametnikele võib avaliku teenistuse seaduse järgi maksta 13. palgaks kutsutavat jõulutoetust ja 14. palgana puhkusetasu. Jõulutoetus ja puhkusetasu ei tohi olla suuremad kui ametniku keskmine ametipalk.

Autor: BNS

Hetkel kuum