Viktoria Korpan • 4. detsember 2000 kell 11:49

Tulu ComTrade müügist jaotatakse investorite vahel

'Tulevik kuulub ülikiiretele interneti püsiühendustele ja Comtrade tahab olla kiirtee internetti,' kommenteeris tehingut ComTradei nõukogu esimees Rain Lõhmus.

ComTrade pakub kaabeltelevisioonipõhiseid odavaid internetipüsiühendusi kuumaksega alates 195 kroonist.

Rain Lõhmus ei soovinud aga öelda, mis hinnaga müüs ComTrade` aktsiad firma omanik, investeerimispangaga Lõhmus, Haavel Viiseman (LHV) seotud investeerimisfond New Economy Ventures (NEV).

'Oleme kokkuleppinud, et ei ütle numbrit välja,' sõnas Lõhmus, kelle sõnul läheb tehingust saadud raha NEVi omanikele tagasi.

NEV loodi eelmise aasta detsembris, et vahendada fondi kaudu investeeringuid kiire kasvuga Läänemere regiooni internetifirmadesse. Fondi mahuks oli 50 miljonit krooni ning minimaalse investeeringu mahuks oli üks miljon krooni. NEVi on investeerinud ehitus- ja hotelliärimees, hotelli Olümpia suurosanik Tarmo Sumberg, kes on ühtlasi NEVi nõukogu liige.

NEVi kätte jääb 40 protsenti ComTrade aktsiatest. 'NEV ei taha olla neis firmades, kuhu ta investeerib, 100line omanik,' sõnas Lõhmus. NEV jääb ComTrade osanikuks veel kolmeks aastaks.

Tänavu septembris ostis Kesk-Euroopa riikide firmadele spetsialiseeruva 1,7 miljardi kroonise mahuga investeerimisfond Emerging Europe Capital Investors

(EECI) Telialt 60 protsenti Starman Kaabeltelevisioon aktsiatest 166 miljoni krooni eest.

Pärast Teliale kuulunud Starmani aktsiate müüki jaguneb ettevõtte aktsiakapital nüüd juhtkonnale kuuluvate firmade (40%) ja EECI investeerimisfondi tütarfirma Highbury Investments B.V (60%) vahel.

Starman Kaabeltelevisioon on Eesti suurim kaabeltelevisioonifirma, kellel on üle 40 000 kliendi. Starman Kaabeltelevisiooni võrgud on välja ehitatud 100 000 kodus Tallinnas, Sillamäel, Viimsis, Kehras, Laagris, Püssis, Kiviõlis, Keilas, Kuressaares ning Viljandis.

Hetkel kuum