Inno Tähismaa • 29. detsember 2000 kell 6:52

Mulgimaa edukaim pankrot oli Tarvastus

Pankrotihaldur Nikolai Kõivu sõnul oli tänavu Viljandimaal edukaim piimatootja OÜ Tarvastu pankrot, mille vara müügist laekus üle 3,5 miljoni krooni, kirjutab Sakala.

'Tarvastus olid varad säilinud, neid ei olnud varastatud ning müük läks operatiivselt,' võttis Kõiv Tarvastu OÜ pankroti eripära lühidalt kokku.

Algul oli firmale esitatud 188 nõuet 1,6 miljoni krooni ulatuses, nendest suurim maksuameti oma, 708 000 krooni.

'Otsisime ka neid 60 inimest, kes ei olnud oma nõudeid esitanud,' rääkis pankrotihaldur. 'Nendest oli üks surnud ja tal ei olnud pärijaid ning üks inimene jäi leidmata.'

Pankrotihalduri sõnul ostis ühe viimastest hoonetest, endise kolhoosikeskuse, kus paikneb ka rahvamaja, Tarvastu vallavalitsus.

'Raha laekus nii palju, et ka omanikud saavad osa oma osakapitali tagasi,'lisas Kõiv. Tarvastu osakapitali suurus on 937 000 krooni.

Nikolai Kõivu sõnul on pankrotid lõpetamisel OÜdel Leie Piim, Karu PM, Lahmuse Agro ja Kamara ning ASidel Agu ja Rowelin.

'Erinevalt Tarvastust on raske leida ostjaid pankrotis Kärtsna Põllumajandusühistu hoonetele, sest seal on ka lõhkumisi ja vargusi, mille vastu on isegi politsei võimetu,' tunnistas pankrotihaldur.

Eesseisvatest töödest üheks raskemaks peab Kõiv AS Heres Restauraatori pankrotti, mille võlausaldjate esmene koosolek on 5. jaanuaril.

Nikolai Kõiv ütles, et iga ettevõte peaks pidevalt analüüsima oma majandusseisu ning mitte laskma võlgade üle pea kasvada. 'Põllumajandusettevõtteid pole palju enam pankrotti minemas, sest neid on vähe järele jäänud. Nüüd on järg ehitusfirmade käes,' prognoosis ta.

Hetkel kuum