Haridusministeeriumi uus maja saab 7 mln eest uue näo

08. jaanuar 2001, 08:05

Haridusministeeriumi uue Tartus asuv maja omanikud Hans Luik ja Rein Kilk teevad 7 miljonit krooni eest majas põhjaliku remondi, enne kui ministeerium seal 1. juulil tööd alustab, kirjutab Postimees.

Suurim muutus ootab ees pööningukorrust, kuhu peaksid tulema ametnike kabinetid. Praegu elavad pööningul tuvid ja põrandat katab paks sõnnikukiht.

Vana eestiaegse pangamaja Munga tänaval võttis haridusministeerium 15 aastaks rendile firmalt Teofania, mille omanikud on Rein Kilk ja Hans H. Luik. Aastas maksab ministeerium renti 2,2 miljonit krooni, ruutmeetri rendihind on 50 kuni 85 krooni kuus.

Ministeeriumi Tartusse ümberkolimise projekti juht Aado Altmets ütles, et maja omanik on lubanud ruumide remondi lõpetada 4. juuniks. Kuu aega hiljem peaks valmima ka hoone fassaad. Kokku lubas omanik enne hoone ministeeriumi kätte andmist maja remontida seitsme miljoni krooni eest.

Muinsuskaitse seab ümberehituseks oma tingimused. Vana pangasaal jääb ka ministeeriumimajas saaliks, sest vahelagesid või korruseid muinsuskaitse sinna ehitada ei lubaks.

Tallinnas töötavad haridusministeeriumi ametnikud peavad jaanuari lõpuks otsustama, kas nad kolivad koos ministeeriumiga Tartusse või võtavad 1. juulil vastu koondamisraha. 40 võtmepositsioonidel töötavat ametnikku tulevad Tartusse ka juhul, kui nad ei soovi Tartusse kolida. Nad jäävad Tartusse kuni aastaks, et siin oma kogemused uutele töötajatele edasi anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing