Eestil läks BMW tehasega kiireks

Andres Kärssin 26. jaanuar 2001, 00:00

?Antud vastus puudutab konkreetset Jüri pakkumist ning seda ei saa laiendada kogu Eestile,? kommenteeris majandusminister Mihkel Pärnoja BMW autotööstuskontsernilt saadud eituskirja.

?Nad ei pidanud Jürit endale kõige sobivamaks,? lisas Pärnoja, viidates sealsele mitte kõige paremale raudtee-ligipääsule.

Ministri sõnul valmistatakse praegu ette uut tehase asukohapakkumist BMW-le Muuga sadama ümbruses. Välisinvesteeringute agentuur kaalub ka muid võimalikke alternatiive Tallinna lähiümbruses, märkis Pärnoja.

Pärnoja lausus, et vahepeal on BMW-le saadetud tema allkirjaga teade, et Eesti on ette valmistamas uut pakkumist. Eesti pakkumise esitamise tähtajaks on 31. jaanuar.

Pärnoja ei osanud kommenteerida, kas Eesti lootused BMW tehas saada vähenevad seetõttu, et algselt esitati ainult üks, ilma alternatiivideta asukohapakkumine ning nüüd valmistatakse kiirustades ette uut pakkumist.

?Kui me jääme kandidaatide loetelust välja, siis võime hiljem analüüsida, kas oleksime võinud targemini käituda ning kohe teisi alternatiive pakkuda,? lausus minister. Ta lisas, et algselt saadus info põhjal ootas BMW pakkumisi vaid ühele kindlale tehase asupaigale.

Tallinna Sadama turundusdirektori Erik Sakkovi sõnul on sadam väga huvitatud BMW tehase rajamisest Muugale ning seetõttu on saadetud vastavasisuline kiri autotööstuse juhtkonnale. Samuti on sadam asunud soovituskirjade kogumisele Eestisse juba investeerinud ettevõtetelt, nagu näiteks Elcoteq. ?Tegeleme ka maaküsimusega,? viitas Sakkov läbirääkimistele maaomanikega sadamapiirkonna naabruses.

BMW kontserni juhatuse esimehele on saatnud kirja ka president Lennart Meri, kutsudes ettevõtet üles Eestisse investeerima. Majandusministri sõnul on Eesti kandideerimisest BMW tehase asupaigaks teadlik ka valitsus ning peaminister on samuti kaalunud pöördumist BMW poole.

BMW kontserni pressiesindaja on varem kinnitanud Eesti kuulumist uue tehase 20 asupaiga-kandidaadi hulka.

Tehase rajamise kriteeriumideks on poliitiline stabiilsus regioonis, vähemalt 200 hektari suurune maa-ala, raudtee, maantee ja sadama lähedus, piisav kogus oskustööjõudu, varustussüsteemi olemasolu ning samuti kohalik kulustruktuur.

Investeeringu suuruseks kujuneks miljard Saksa marka ehk kaheksa miljardit krooni ning uus tehas annaks tööd 2500 inimesele.

BMW langetab otsuse tehase ehitamise kohta mais.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing