Pentium III Eestis veel kallim

Kaido Einama 22. veebruar 2001, 00:00

Kuigi maailmaturul vähenesid Pentium III hinnad oluliselt, tundub Eestit see veel vähe mõjutavat, sest arvutihinnaindeksi uue konfiguratsiooniga ja uue põlvkonna protsessoriga arvutid on oluliselt kallimad, kui minevikku jõudmas Celeronidega.

Keskmine arvuti on siiski juba Pentium III protsessorit vajav ja seepärast on sel kuul ka hinnaindeksis kasutatud hinnapakkimistesse pandud 700?800 MHz Intel Pentium III. Ka monitor on muudetud 17tolliseks, kuna mõnede müüjate juures oli komplekteerimisel jäänud ostjal valida 15tollistest ainult mõni üksik mudel, mis odavamatest 17tollise diagonaaliga ekraanidest müügil vaid vähem kui 1000 krooni madalama hinnaga.

Arvutisalongis maksab küsida kontoriarvutit valides, millise põlvkonna protsessoritega mudeleid selles klassis pakutakse. Mõnel juhul tundus Pentium III kõrge hind olevat põhjendatud vaid sellega, et hinnatundlikule kliendile on lattu jäänud Celeronid, Pentium III aga jääb endiselt tõsisema tööriista klassi. Mälu poolest oleks Windowsi operatsioonisüsteemi kasutajatel mõistlik arvestada peatse mälu juurdeostuga, kui praegu veel enamasti kaasamüüdava Windows 98 asemele uuemat vaja. Nii Windows 2000 või selle aasta lõpul müügiletulev Windows XP vajavad rohkem mälu, Windows 2000 jaoks on 128 MB juba miinimum. Ka Windows 98SE puhul kipub tõsisema tööga mälu takistuseks saama. Vähesest mälust annab kõige esimesena märku pidevalt krõbistav kõvaketas, tõsisem mälupuudujääk teeb ka arvuti töö tüütult aeglaseks.

Kodumaistest arvutitest osutusid odavaimateks Microlink ja K-Arvutisalongi toodang, välismaistest Hewlett-Packard Brio.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing