7. mai 2001 kell 7:49

Börsiülevaade: viimane päev kindlustamaks end Hansa dividendidega

Kuna Londoni aktsiaturg on pühade tõttu täna kinni, tõotab jääda kauplemine Euroopa aktsiaturgudel tavapärasest passiivsemaks. Ameerika aktsiaturgude mõõduka tõusu taustal möödunud nädala lõpus tõotab tulla aktsiate liikumise suund siiski kergelt positiivne. Võib arvata, et vaikne ning kergelt positiivne tuleb päev ka Tallinnas.

Suurema rahakotiga investorite huvi Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia vastu eelmise möödunud reedel muudkui kasvas. Ettevõtte aktsia andis reedesest korralikust 23,6 mln kroonisest päevakäibest üle kolmveerandi ehk 18,3 mln krooni.

Aktsia püsis terve päeva jooksul küllaltki ranges vahemikus ning sulges nagu neljapäevalgi 143 kroonil.

Peamiseks huvi ülalhoidjaks aktsia vastu on maaklerite sõnul suuremad välisinvestorid.

Kuigi Hansapanga aktsionäride puhul dividendid erilist rõõmu ei ärata tasub märkimist, et täna on viimane börsipäev aktsiate ostmiseks, et garanteerida endale õigus

aktsiahinnast 0,7% suuruse ehk 1 kroonise dividendi saamiseks.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia vastu jäid investorid reedel ükskõikseks. Aktsia käibeks ei kujunenud miljon kroonigi ning aktsia tõusis 0,7% 76,50 kroonini vaid hinnanoteeringute vahe tõttu.

Reedel oma majandustulemused avaldanud Rakvere Lihakombinaat <GR#EE.RLK> jättis ettevõtte 331 aktsionäri külmaks.

Peale HK Ruokatalo 91,6% ettevõtte aktsiate ostmist on võib aktsiat surnuks lugeda ning vaevalt, et ka tänagi aktsia vastu aktiivsust üles näidatakse.

Hetkel kuum