Tiiu Värbu • 3. juuni 2001 kell 22:00

Prantsuse ettevõtjad ootavad eestlasi Lätti

12.?15. juunini Riia Kipsala messikeskuses toimuvale Prantsuse tehnoloogia näitusele tuleb oma tehnikasaavutusi tutvustama 50 Prantsuse ettevõtet. Näitusel on esindatud ehituse, energeetika-, transpordi-, keskkonna-, elektroonika-, telekommunikatsiooni-, turvasüsteemide-, informaatika-, koduelektroonikaettevõtted.

Seda, mis tavainimesele Prantsusmaaga seostub ? mood, parfümeeria, gastronoomia ? messil ei näe. ?Sellepärast üldse see näitus tehtigi, et püüda kummutada eestlaste, ja mitte ainult eestlaste, arvamust, et Prantsusmaa on moe, parfümeeria ja toiduainete maa,? ütles Prantsuse saatkonna kaubandusnõuniku asetäitja Liina Paroll. Tegemist on ikkagi tehnoloogiamessiga.

Parolli sõnul võivad messile minna kõik huvilised kas uusi ideid otsima, lihtsalt uudishimust või juba eelnevalt kokkulepitud kindlate ettevõtete esindajatega kohtuma.

Eesti ettevõtjad otsivad partnerlust, miks mitte sõlmida siis suhteid Prantsuse firmadega, leiab Paroll. Tema hinnangul on Eesti väikefirmade hulgas palju neid, kes tegelevad ühe ja teise asjaga, otsides kohta ka Eesti turul. Partneri leidmine võib aidata ettevõttel paremini otsustada, millele keskenduda.

Keeletehnoloogiafirma OÜ Filosoft töötaja Heiki-Jaan Kaalepi hinnangul on Prantsusmaa tehnoloogiasektorina arvestatav maa, kuid firma tegevusalast tulenevalt ei ole neil mõtet Prantsusmaaga ärilisi kontakte sõlmida.

IT- ja tarkvarafirma ASi Softronic Baltic juhatuse liikme Marek Põldeotsa sõnul on ärilised kontaktid prantslastega väärt, kuid kuna hetkel tegeleb firma Belgias partnerite otsimisega, siis Riias toimuv Prantsuse tehnoloogia näitus ajakavasse ei mahu. See, et mess Läti pealinnas toimub, Põldeotsa hinnangul külastamist ei takista. Lätti läheb Põldeots hea meelega, sest viimati Riias külastatud mess oli tema hinnangul hästi korraldatud.

Prantsuse messi Lätis toimumist peab positiivseks ka ASi Reaal Süsteemid turundusjuht Anu Artma. ?Läti on kiiresti arenev koht ning seal on võimalik tekitada rohkem rahvusvahelist seltskonda kui ainult Eestile kontsentreerudes,? põhjendas Artma.

___________________________________________

http://www.francebaltech.lv

Hetkel kuum