Ülo Toomsalu • 20. juuni 2001 kell 6:02

Rask läheb ministrite lahkumishüvitiste kallale

Justiitsminister Märt Rask paneb kolleegid valitsusest proovile seaduseelnõuga, mis kahandab ametist lahkuva ministri hüvitist vähemalt 60 000 krooni võrra ja jätab tagandatud kabinetiliikme hoopis rahata, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Ministritel tuleb anda hinnang ettepanekutele, mis vähendavad nende endi sotsiaalseid tagatisi,? ütles valitsuse pressiesindaja Priit Põiklik. ?Valitsus arutab neid ilmselt järgmisel nädalal.?

Justiitsministeeriumis valminud uus valitsuse seaduse eelnõu ei luba maksta mingeid tasusid ministrile, kellele on avaldatud umbusaldust.

Peaministri ettepanekul ametist vabastatud või ise tagasi astunud minister on eelnõu järgi välja teeninud ühe kuu ametipalga suuruse kompensatsiooni. ?Lahkumine ei pruugi olla seotud isikuga, vaid poliitiliste kokkulepetega,? leiavad autorid.

Praeguse korra järgi saaksid ükskõik mis põhjusel ameti maha pannud ministrid hüvitist kuue kuu palga ulatuses ehk ligi 169 000 krooni. Kui eelnõu peaks seaduseks saama, makstakse Mart Laari valitsuse ministritele volituste lõppemisel nelja kuupalga suurune hüvitis. Justiitsministeeriumi hinnangul oleks see õiglane ja vastaks ühiskonna ootustele.

Hetkel kuum