Kohalikud investorid tõstsid Telekomi 15

Kaja Koovit 08. oktoober 2001, 00:00

Kahe päevaga on Telekomi aktsia hind ostusoovide tõttu kerkinud 8 krooni võrra, kasvatades omanike vara enam kui miljardi krooni võrra.

Olümpiavõitja Jaan Talts kinnitas, et ostis reedel juba olemasolevatele Eesti Telekomi 12 000 aktsiale juurde 3000 aktsiat, tehingu maht oli veidi üle 180 000 krooni.

?Ostsin aktsiad 60kroonise aktsiahinna ringis, täpselt ei mäleta, natuke oli hind kõrgem,? ütles ta.

?Minu loogika on lihtne ? kui nende inimeste jutu kohaselt, kellel on natuke rohkem informatsiooni, on ettevõtte fundamentaalsed näitajad head, siis peab langus muutuma,? ütles Talts.

Varem on Talts ostnud Telekomi aktsiaid umbes 80kroonise aktsiahinnaga, lisaks ostis ta augustis aktsiaid 56kroonise hinnaga.

Praegu on Taltsile kuuluvate Eesti Telekomi aktsiate turuhind veidi üle 1,5 miljoni krooni.

Endine rahandusminister Mart Opmann ei ole viimastel päevadel Telekomi aktsiaid juurde ostnud, kuid olemasolevate aktsiate väärtus on kasvanud 756 000 kroonile. Ostuhetkel oli aktsiate väärtus 577 000 krooni, seega on Opmann 179 000 krooniga plussis.

Analüütikud on varem prognoosinud, et madalamal hinnatasemel aktsiaid soetanud asuvad neid nüüd kasumi väljavõtmiseks müüma.

Opmann kinnitas, et lähiajal ei kavatse ta Eesti Telekomi aktsiaid hoolimata kiirelt kerkinud hinnast müüa.

?Täna (reedel ? toim.) esimest korda kell 12 läksin vaatama hinda, olin positiivselt üllatunud, aga ma olen siiani seisukohal, et ma pole Telekomi aktsiaid ostnud lühiajaliselt,? sõnas ta.

Opmanni sõnul ei jaga ta mõne analüütiku arvamust, et Eesti Telekomi aktsia võiks maksta ka 115 krooni. ?Samas, ega ma seal palju alla lasta ka ei taha,? ütles Opmann, kes enda sõnul peab reaalseks hinnaks umbes 100 krooni aktsia kohta.

Analüütikute sõnul võib Telekomi aktsia hind soodsa keskkonna ehk siis tehnoloogiasektori üldise tugevuse püsimise korral praegusest tasemest ka veidi ülespoole liikuda, kuid edasiseks suuremaks hinnahüppeks oleks tarvis kindlaid fakte selle kohta, et Sonera oma osaluse Telekomis lähiajal Teliale müüb.

?65 krooni tase on juba nii kõva, et sellest ülespoole liikumiseks on tarvis kindlaid fakte,? ütles Hansabank Marketsi investeerimistoodete kauplemise osakonna juhataja Mattias Mustonen.

Investeerimispanga Suprema juhatuse liige Sten Sumberg ütles, et aktsia hind võiks kuni Sonera ja Telia tehinguni ning ka pärast seda jääda 70 krooni tasemele.

Kuigi ühe suuromaniku teke oleks pikemas perspektiivis Telekomile arengu seisukohalt positiive, ei tohiks see lühiajaliselt aktsia hinda oluliselt mõjutada, lausus Sumberg.

Aktsia hinna tõusuks oleks põhjust siis, kui Telia ostaks ka Eesti riigi osaluse, millega börsireglemendi kohaselt kaasneks väikeaktsionäridele ostupakkumise tegemise kohustus.

Ühispanga strateeg Aivo Kangus ei oota väikeaktsionäridele kiiret pakkumise tegemist. Tema sõnul ei ole Sonera nii suures rahahädas, et peaks oma osaluse kiirustades Teliale müüma. Kangus ütles, et müüja peaks ära ootama, kuidas laheneb näiteks EMT olulise turujõuga ettevõtteks kuulutamine.

Kangus märkis, et Baltimaade osaluste müügist võiks Sonera saada 600 miljonit eurot (9,4 triljonit krooni), mis ettevõtte võlakoorma vähendamiseks oleks suureks abiks. Rabistamine võib seda summat aga paarikümne protsendi võrra vähendada, lausus ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 11:56
    Otsi:

    Ava täpsem otsing