25. november 2001 kell 22:00

Tallinna veebilehte pürib arendama kuus firmat

Neljapäeval toimunud riigihanke pakkumisdokumentide avamisel tunnistati nõuetele vastavaks AS Spin TEK, AS Andmevara, AS Helmes, AS NT-Exchange.com, AS MicroLink Süsteemid ja AS Baltic Computer Systems.

Mittevastavaks tunnistati Absolutions Eesti OÜ pakkumine, sest eelnevalt kvalifitseerus ettevõtte emafirma Absolutions OY. Seadusest tulenevalt ei ole aga riigihankekonkursil osaleva firma vahetamine protsessi käigus võimalik.

Tallinna uue veebilehe riigihanke vastavaks tunnistatud pakkumiste maksumuste ümbrikud avatakse täna kell 9 Eesti Informaatikakeskuses.

Hiljemalt järgmise aasta varakevadeks valmiv tänapäevase kujunduse ja liigendusega kodulehekülg peab muutuma virtuaalseks keskkonnaks, kust linlane leiab vastuse enamikule teda huvitavatele küsimustele.

Linnavalitsuse teabeosakonna peaspetsialisti Proomet Torga sõnul otsitakse firmat, kes pakuks kolme aasta jooksul kompleksset veebilahendust ning loodavate väljundite hooldus- ja majutusteenust. ?Konkursivõitja kohustuseks on luua täiesti uus interneti kodulehekülg, mida oleks tulevikus võimalik laiendada lisanduvate moodulitega. Leping pakkujaga soovitakse sõlmida 36 kuuks, mis peaks hajutama ka võimalikke riske,? ütles Torga.

Seni suhteliselt tsentraliseeritud toiming lehekülje täiendamiseks uue teabega loodetakse muuta detsentraliseerituks ja võimalikult lihtsaks. ?Info uuendamise kohustus jääb tulevikus ametnikule, kes vastutab oma valdkonna teabe päevakohasuse eest,? ütles Torga.

Uue koduleheküljega loodetakse parandada linnakodaniku ligipääsu avalikule-, kodaniku- ja argieluteabele. Võimalus integreerida e-teenuseid loob eelduse, et lehekülg kujuneb kodanikukeskseks avalikuks portaaliks.

Autor: ÄP Online

Hetkel kuum