27. märts 2002 kell 13:08

Börsiülevaade: Eesti Telekomi aktsiat rõõmustas omanike ühinemine

Teisipäeva pärastlõunal ühineda otsustanud Eesti Telekomi suuromanikud aitasid täna palju väikeaktsionäre börsile, kes tõstsid kodumaist telekomisektori väärtpaberit 4,9%, tasemeni 84,34 krooni (5,39 euroni).

Peaaegu esmase avaliku emissiooni hinnatasemeni (85 krooni) välja jõudnud aktsiaga kaubeldi päeva jooksul koguni 92 korral.

Kuigi Londoni börsil ettevõtte GDRiga täna tehinguid tehtud veel ei ole, näitasid pärastlõunal väärtpaberi hinnanoteeringud umbes samasugust hinnataset kui Tallinnas.

Võib arvata, et tõusu puhul on suuresti tegemist esialgse ülereageeringuga ja millegi uue ning helgema tuleviku ootusega, mis võib aga peatselt lahtuda.

Olukorra seedimiseks on aga kõvasti aega, kuna Tallinna börsil saab pärast pikka pühadepuhkust väärtpaberitega kaubelda alles järgemise nädala teisipäeval.

Suurt entusiasmi peaks jahutama ka Eesti Telekomi juhtkond, kelle sõnul ei avalda ettevõtte suuromanike ühinemine lähiajal mingit mõju. Samuti peab ühinemine saama veel ka loa Euroopa Komisjonilt.

Positiivne on pikas perspektiivis Eesti Telekomi puhul vaid see, et suuromanike ühinemise korral muutub Eesti Telekomi tegevussiht ja -liin selgemaks.

Teisipäeval tugevat 3,6 mln kroonist käivet näidanud Tallinna Kaubamaja aktsia oli täna veelgi suurema käibega. Päevaga 1,1% langenud ning 57,11 kroonil (3,65 eurol) sulgunud aktsiaga kaubeldi täna koguni 8,3 mln krooni eest.

Võib arvata, et müüjaks on investeerimisfond BRF, kes müüs möödunud nädalal ligi 170 000 Tallinna Kaubamaja aktsiat ning kelle osalus on Tallinna börsi koduleheküljel üleval oleva aktsiaraamatu alusel peale seda veel 11 000 aktsia võrra vähenenud.

Hetkel kuum