2. aprill 2002 kell 12:49

Börsiülevaade: aktsiahinnad rippusid möödunud nädala tasemetel

Pärast viie päeva pikkust pühadeperioodi alustas Tallinna börs loiult ning lõpetas päeva praktiliselt möödunud kolmapäevaste hinnatasemete juures. Kõige vähem passiivsem oli tänu väikeinvestoritele Eesti Telekomi aktsia.

Vaid pooleteist mln krooni eest kuid see-eest 32 tehingu jagu kaubeldud Eesti Telekomi aktsia alustas küll päeva 2,7%se langusega, kuid kosus pärastlõunaks niivõrd, et jäi päeva kokkuvõttes vaid 0,4% miinusesse. Sulgemishinnaks jäi 84,02 krooni (5,37 eurot).

Kui investeerimispank Credit Suisse poolne Nokia reitingu alandamine ei toeta täna Euroopa telekomisektorit ning tavatingimustes võiks see rõhuda ka Eesti Telekomi aktsiat, siis kohalik telekomiaktsia tundub purjetavat veel oma suuromanike Sonera ja Telia ühinemistuules.

Seda näitab ka Londoni börsil olev huvi Eesti Telekomi GDRide vastu. Pärastlõunaks oli väärtpaberiga kaubeldud 4,6 mln krooni eest ning viimaseks tehinguhinnaks oli 14,30 dollarit ehk aktsiatesse ja kroonidesse ümberarvutatuna 84,92 krooni.

Veidi võidakse spekuleerida ka Eesti Telekomi korralike dividendide peale, kuna need on senini veel välja kuulutamata. See on aga kindel, et 2001. aasta 5,67 kroonise aktsiakasumi pealt möödunud aastaga võrreldavat 5,50 krooni suurust dividendi aktsia kohta vist oodata ei maksa.

Esimese kvartaliga vaid 2,9 mln krooni eest kaubeldud Harju Elektri aktsiatega kaubeldi ainuüksi täna koguni 1,5 mln krooni eest. Väärtpaber sulgus 34,42 kroonil (2,20 eurol) ehk 0,9% miinuses.

Tavapäraselt hoolitses börsipäeva käibe eest aga Hansapanga aktsia, andes kolmveerand börsisüsteemi 20 mln käibest ning sulgudes 209,98 kroonil (13,42 eurol) ehk 0,2% plussis.

Hetkel kuum