Ülo Toomsalu • 2. aprill 2002 kell 6:43

Sakala: Viljandi peab suurehituse tellima soovimatult firmalt

Viljandi linn peab riigihangete ameti otsuse kohaselt uue raamatukogu ehituse tellima aktsiaseltsilt Facio Ehitus, ehkki pidas selle firma varasemat tööd halvaks, kirjutab Sakala.

Linnavalitsus kuulutas märtsi algul raamatukogu ehituskonkursi võitjaks aktsiaseltsi Koger Partnerid, kuigi Facio Ehitus oli teinud 400 000 krooni odavama pakkumise. Konkursil kaotajaks jäänud ehitusfirma protestis linna otsuse riigihangete ametis ja see tühistas ehituskonkursi tulemuse.

'Olukord on nüüd keeruline,' kommenteeris otsust linnapea Peep Aru. 'Praeguse seisu järgi tuleb meil ehitusleping sõlmida Facio Ehitusega.'

Linnavalitsus ei kasuta õigust pöörduda teise ehitaja leidmiseks halduskohtusse. 'Kohtus käimine võtaks liiga kaua aega, aga raamatukogu peab sügiseks valmis olema,' nentis Aru.

Linnapea arvates on lahendus korralik leping ja hea ehituse järelevaataja. 'Lepingu ettevalmistamisega hakkame väga tõsiselt tegelema,' lubas ta. 'Me peame saama sellise maja, kus ei oleks ehituslikke vigu.'

Linnavalitsus on heitnud Facio Ehitusele ette halba kvaliteeti Viljandi spordihoone juurdeehitise rajamisel. Aasta pärast selle avamist lekkis katus ja jooksid läbi du?iruumi seinad. Vett ei pidanud ka spordisaali inventariruumi sein ja põrandaalune drenaa? oli ummistunud.

Hetkel kuum