Majanduslike huvide deklaratsiooni peavad esitama tänavu 335 ametiisikut, hilinemisega laekus 16 deklaratsiooni.
Riigikogu erikomisjon korruptsioonivastase seaduse kohaldamiseks saatis või jagas käesoleva aasta märtsis-aprillis välja blanketid majanduslike huvide deklaratsioonide esitamiseks 335 ametiisikule, teatas riigikogu pressitalitus.
Seaduses sätestatud tähtajaks, so 30. aprilli 2002 seisuga oli täidetuna laekunud 286 deklaratsiooni. Deklaratsioone võis esitada ka posti teel, seepärast luges komisjon õigeaegselt esitatuks veel 27 deklaratsiooni, mis olid posti pandud 30. aprillil.
Õigeaegselt deklareerisid oma majanduslikke huve, varalist seisu ja varalisi kohustusi Vabariigi President, kõik Riigikogu, Vabariigi Valitsuse ja Riigikohtu liikmed, kõik riigiprokurörid, ringkonnakohtute, linna- ja maakohtute esimehed, Eesti Panga president, kaitseväe juhataja, õiguskantsler, riigikontrolör, Riigikontrolli peakontrolörid, maavanemad, Teaduste Akadeemia president, avalik-õiguslike ülikoolide rektorid, samuti kõik Eesti Rahvusraamatukogu nõukogu, Ringhäälingunõukogu, Rahvusooper ?Estonia? nõukogu, Hoiuste Tagamise Fondi nõukogu ja Eesti Hüvitusfondi nõukogu liikmed.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Erikomisjon luges deklaratsiooni õigeaegselt esitatuks ka nendel ametiisikutel, kes olid esitanud deklaratsiooni oma põhitöökohal küll õigeaegselt, kuid esitasid koopia sellest erikomisjonile hiljem. Neid isikuid oli 6.
Hilinenult esitasid deklaratsiooni 16 ametiisikut. Nende hulgas on 1 Eesti Panga Nõukogu liige, 1 halduskohtu esimees, 3 Eesti Kultuurkapitali nõukogu liiget, 2 Eesti Liikluskindlustuse Fondi nõukogu liiget, 3 Eesti Haigekassa nõukogu liiget, 3 Eesti Töötukassa nõukogu liiget ja 3 isikut, kes on endiselt ametikohalt lahkunud. Komisjon selgitab välja mitteõigeaegse esitamise põhjused. Tänaseni ei ole komisjonil hilinemise põhjus teada vaid Liikluskindlustuse Fondi nõukogu liikme Oleg Harlamovi osas.
Laekunud deklaratsioonidega tutvumise järel avaldatakse 222 deklaratsiooni Riigi Teataja Lisas hiljemalt 1. juuliks 2002. Korruptsioonivastase seaduse kohaselt ei kuulu avalikustamisele Riigikontrolli peakontrolöride (3), riigiprokuröride (21), Eesti Teaduste Akadeemia presidendi, avalik-õiguslike ülikoolide rektorite (6), avalik-õiguslike juriidiliste isikute nõukogude liikmete (54) ja nende isikute deklaratsioonid, kes on oma ametikohalt lahkunud (28).
Erikomisjonile esitatud deklaratsioonide andmevälju analüüsitakse ning need andmed esitatakse komisjoni iga-aastases aruandes Riigikogule ja avalikustatakse.