14. mai 2002 kell 13:27

Börsiülevaade: vaikus mõjus Tallinna börsile kosutavalt

Kuigi Tallinna börsil oli täna madala aktiivsusega börsipäev, liikusid aktsiad üldjaolt ülespoole.

Börsisüsteemi käive jäi 65 tehingu ja 5,9 mln krooni raamidesse.

Hetkel depressioonist taas välja tulnud ning pilve tagant päikest nägeva Euroopa telekomisektori taustal kosus Eesti Telekomi aktsia 1,7% ning peatus 85,90 kroonil (5,49 eurol).

Kerget ostuhuvi oli tähendada ka Hansapanga aktsia vastu, mis sulgus 218,27 kroonil (13,95 eurol) ehk 0,7% plussis.

Kui eelpool mainitud kaks väärtpaberit on antud tasemetel viibinud ka nädalapäevad tagasi, siis Tallinna Kaubamaja aktsia ostuäär kerkis täna esimest korda pärast 17. aprilli dividendiõiguse ärakukkumist üle 50 krooni joone.

Mäletatavasti maksis Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> sel aastal aktsionäridele omanikutulu 10 krooni aktsia kohta ning oli seetõttu terve kevade väga aktiivselt kaubeldud.

Võib arvata, et pärast Tallinna Kaubamaja hinna- ja kliendistrateegia muutmist ning suhteliselt heade esimese kvartali tulemuste saabumist võib huvi kaubanduskontserni aktsia vastu taas mõnevõrra kosuda.

Seda kas Selverite 5%se kliendisoodustuse kadumine hoiab väidetavalt 6% kukkuva hinnataseme tõttu vanu kliente kaubanduskontsernis kinni ning meelitab uusi ostjaid Selvereid külastama näitab aeg.

Esimese kvartali müügipinna 4%se kasvu juures 13%ne käibe kasvatamine ja 1,31 kroonine kvartalikasum aktsia kohta, võrreldes möödunud aasta 0,87 kroonise kahjumiga on aga juba faktid, mille vastu ei saa.

Tallinna Kaubamaja lõpetas täna viie tehingu käigus 50,38 kroonil (3,22 eurol) ehk 0,6% plussis.

Hetkel kuum