Viktoria Korpan • 15. mai 2002 kell 13:00

ET ja EMT pakuvad Eurovisiooni ametlikes hotellides tasuta traadita internetti

20. maist pakub Eesti Telefon koostöös EMTga Atlase traadita interneti püsiühendust viies Eurovisiooni ametlikus hotellis.

ASi Eesti Telefon pressiesindaja Anu Vahtra sõnul laieneb traadita interneti leviala juunis veel kolme hotelli, traadita interneti kohtvõrgu avas Eesti Telefon kasutajatele ka Eurovisiooni lõppkontserdi paigas Saku Suurhallis.

Eurovisiooni eel ja ajal on Atlase traadita interneti püsiühendust (Atlas WLAN) võimalik kasutada Tallinnas Reval Hoteli hotellides Central, Park ja Olümpia ning Scandic gruppi kuuluvates hotellides Palace ja St. Petersbourg.

Lisaks avab Eesti Telefon Eurovisiooni eel traadita internetivõrgu ka Eurovisiooni pressitelgis.

Juuni alguseks laieneb Atlase traadita interneti leviala ka väljapoole Tallinna, nt Scandicu Karupesa hotelli Otepääle ja Rannahotelli Pärnusse.

Siseruumides kasutatava traadita internetiühenduse kasutamiseks on vaja sülearvuti varustada WLAN võrgukaardiga.

Külastajad, kes kasutavad kontorites traadita kohtvõrku, saavad kasutada teenust olemasolevate võrgukaartidega. Eurovisiooni ajal on traadita ühenduste kasutamine tasuta.

Paroolikaarte teenuse kasutamiseks jagavad hotellide registratuurid tasuta.

Eesti Telefoni andmeside ja internetiteenuste talituse direktor Olav Harjo sõnul on inimesed muutunud mobiilsemaks, võttes oma töö ja asjaajamised sülearvutiga kõikjale kaasa.

'Laiendades traadita internetiühendusega kohtade arvu, anname veel ühe tõuke nii interneti kasutamise igapäevaseks muutmisele ja mobiilsete inimeste vabastamisele traatide kütkeist. Enam ei tule kasutajal interneti juurde minna, vaid internet tuleb sinna, kus kasutaja,' sõnas Harjo.

Hetkel kuum