Ülo Toomsalu • 21. mai 2002 kell 6:24

EPL: Olümpia vastu pilvelõhkujate rajamine eestlaste jaoks kallis

Kuigi detailplaneering näeb ette hotell Olümpia vastu 30korruselisehoone ehitamist, ei pruugi pilvelõhkuja sinna niipea kerkida.

Lähiajal Tallinna volikokku jõudva detailplaneeringu teinud arhitekt Rein Murula hinnangul võib projekti teostamine maksma minna mitmeid sadu miljoneid kroone, kirjutab Eesti Päevaleht.

Praegu asub tulevase kõrghoone kohal Kaasani puitkiriku kõrval tasuline parkla, mille asemele on planeeritud kolme korruse kõrgune hoonestus, kus asuksid äri- ja kaubanduspinnad, ning mille maa-alustel tasanditel oleks parkla.

Kolmekorruselise plaathoonestuse seest kasvavad detailplaneeringu kohaselt välja kolm erineva kõrgusega torni. Kõrgeim, 114meetrine, asuks oma 30 korrusega Olümpia vastas. Ülejäänud kaks torni oleksid maksimaalselt 16- ja 9korruselised.

Murula kinnitusel on alumise plaathoonestuse teostamiseks kosilasi juba olnud, kuid väga konkreetseks ei ole jutt läinud. Kui ülejäänud mahtude osas on Murula hinnangul võimalik hakkama saada kodumaise kapitaliga, siis kõrgeima torni ehitamine eeldab välismaise investori olemasolu.

?Kõige tõenäolisemalt tuleb Olümpia vastu samuti hotell. Tallinna hotelliturg ei ole veel kaugeltki täis ja konkurentsi jaoks ruumi on. Üks Ameerika hotellifirma on siin pinda sondeerimas käinud ka,? rääkis Murula.

Murula kinnitusel annab detailplaneering ette maksimaalsed võimalikud ehitusmahud ja tegelikult ei pruugi nii kõrgeid torne Tallinnasse üldse kerkidagi.

Murula peab tõenäolisemaks, et enne ehitatakse täis maa-ala bussijaama poolne ots, kuhu on planeeritud 3-9korruselised hooned ja kallimad kõrghooned Olümpia hotelli vastas jäävad viimasesse etappi.

Hetkel kuum