Ülo Toomsalu • 3. juuli 2002 kell 8:05

EPL: Kunstiakadeemia kavandab kolimist Patarei vanglasse

Pärast vangide väljakolimist praegusest Patarei vanglast võib vanglaks kohandatud endisse merekindluse hoonesse kolida Eesti Kunstiakadeemia.

?See idee koorus kuu aega tagasi,? ütles kunstiakadeemia rektor Ando Keskküla, kelle sõnul otsib akadeemia juba teist aastat Tallinna kesklinnas krunti uue õppehoone ehitamiseks. ?Linn tahtis ühe meie valitud krundi maha müüa ja pakkus vastu keskvanglat.?

Keskküla kavatseb saada uue maja ehitamiseks vajaminevad 60 miljonit krooni praeguse õppehoone müügist ja 70 miljonit krooni riigieelarvest, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnas ütles, et linnavalitsus pole veel kunstiakadeemia võimalikku uut asukohta arutanud. Ninnase sõnul on ühe võimalusena pakutud, et lisaks kunstiakadeemiale võiks 20 000ruutmeetrises hoones leida koha mõni teinegi Tallinna ülikool.

Praegu kuulub vangla justiitsministeeriumile, kuid pärast sulgemist aasta lõpul jääks see tühjaks.

?Minu seisukoht on olnud, et justiitshalduse arengu seisukohalt sellel kohal perspektiiv puudub,? ütles justiitsminister Märt Rask.

Ta avaldas lootust, et praeguses keskvangla hoones hakkab tegutsema ülikool. ?Tegemist on minu arvates sädeleva ideega,? lausus minister.

Ando Keskküla sõnul on keskvangla hoone kunstiliselt inspireeriv ning selle atmosfäär aitaks siia lisaks eesti tudengitele ja õppejõududele meelitada ka välismaiseid.

Hetkel kuum