Inno Tähismaa • 22. august 2002 kell 13:59

RHN kinnitab täna suure tõenäosusega Eurovisiooni eelarve täitmise

Ringhäälingunõukogu kinnitab täna suure tõenäosusega ETV esimese poolaasta eelarve täitmise, sealhulgas Eurovisiooni kulutused.

?Oleme olnud juhatusega tihedas kontaktis. Igal istungil on ülevaade esitatud,? kirjeldas olukorda Ringhäälingunõukogu esimees Tiit Sinissaar. Tema sõnul on nõukogu olnud pidevalt kulutustega kursis ja seetõttu on tõenäoline, et täna üllatusi ei tule ja nõukogu kinnitab juhatuse aruande.

Sinisaar ütles, et ülekuludest rääkida ei saa. ?Pigem vastupidi. See, mida riik pidi panema, on panemata,? ütles Sinisaar. Tema sõnul andis valitsus möödunud aasta juunis Euroopa Ringhäälingute Liidule (EBU) garantii 5 miljonile ?veitsi frangile ehk ligi 50 miljonile kroonile. Sellega arvestas Eesti Televisiooni juhatus, kui hakkas Eurovisiooni korraldamist ette valmistama. Siis aga kärpis valitsus toetust 35 miljonile kroonile ja sellest on kätte saadud ainult 10 miljonit. Ülejäänud 25 miljonit tuleb siis, kui rahandusministeerium peab kulutusi põhjendatuks.

Sinissaar ütles, et nõukogul pole Raagile midagi põhimõttelist ette heita. ?Raag on mastaapne ja originaalne mõtleja,? ütles Sinissaar. ?Ta näeb konteksti, kuhu normaalne TV peab asetuma.?

Sinissaar ütles, et ei saa öelda, nagu tuleks nõukogu sõbralikkus ETV juhatuse vastu sellest, et juhatuse esimehe Ilmar Raagi ametisseasumiseks tuli nõukogul kevadel palju vaeva näha. ?Raag on teinud päris kena tööd,? ütles Sinissaar.

Sinissaar ei osanud öelda, kas juhatus on eelarve üksikasjadeni lahti kirjutanud. Tema sõnul on riigikogu meilisüsteem rivist väljas, meilid läksid jumal teab kuhu ja seetõttu pidi ta täna minema ise telemajja eelarve täitmisega tutvuma.

Hetkel kuum