Ülo Toomsalu • 26. september 2002 kell 6:15

PM: Eesti valib moodsaid tankitõrjerakette

Kaitseministeerium kavatseb sõlmida sadadesse miljonitesse ulatuva ultramoodsate tankitõrje raketikomplekside hankelepingu.

Eelkõige 2005. aastal lahinguvalmiduse saavutava jalaväebrigaadi relvastuse täiendamiseks ostetava relvasüsteemi marki pole veel välja valitud, kuid Postimehe andmeil on kaitseministeerium tundnud huvi USA päritolu raketikompleksi Javelin hankimiseks.

Kaitseministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Madis Mikko sõnul on Javelini nimi ?erinevates aruteludes? küll esinenud, kuid mingeid ostu- või eellepinguid just selle süsteemi hankimiseks pole olemas. ?Vastavas turuni?is tegutseb ka teisi pakkujaid,» nentis ta.

Tänavu aprillis hindasid Eesti kaitseametnikud kuni aastani 2008 juhitavate tankitõrje raketikomplekside ja rakettide ostmiseks kuluva summa esialgsete kavade kohaselt 800 miljonile kroonile.

Mikko sõnul on see pigem suurusjärk, mis kulub kokku nii tankitõrje- kui ka õhutõrjerakettide ostmisele. ?Kui palju on kavas tankitõrjerakettide komplekse osta, ei saa ma kommenteerida,? nentis ta.

Praegu on Eesti kaitsejõudude relvastuses 10 Iisraelist ostetud tankitõrje raketikompleksi MAPATs ning kolm Rootsilt rendile võetud kompleksi BILL.

Hetkel kuum