Kaja Koovit • 16. oktoober 2002 kell 22:00

Helenius vahetas Viisnurga juhi välja

Viisnurga nõukogu rahuldas eile ettevõtte senise juhi Meelis Kuke tagasiastumispalve ja kinnitas uueks juhiks müügialase töökogemusega Tiit Arro.

?Seni tootmisele keskendunud Viisnurgast peab saama müügile ja marketingile keskenduv ettevõte,? põhjendas juhatuse esimehe vahetust Viisnurga nõukogu liige, investeerimispanga Trigon Capital üks omanikke ning Viisnurga ligi 60protsendi aktsiapaki omaniku Baltic Republics Fundi (BRF) nõukogu liige Joakim Helenius.

Senine juhatuse esimees Meelis Kukk Äripäev Onlinele oma taandumise põhjuseid avada ei soovinud.

Heleniuse nägemuse kohaselt on ettevõttel suur tulevik ja potentsiaal lõigata kasu praegusest kehvast majanduse olukorrast ning tegevust Euroopas laiendada. Selleks pannakse kokku finantseerimispakett.

Koos juhi väljavahetamisega teatas Viisnurk ka esmased 9 kuu majandustulemused, mille kohaselt käive oli 258,2 mln krooni ja kasum 0,6 mln krooni. Ehk poolaasta tulemusi arvestades jäi ettevõte III kvartalis enam kui 3 mln krooniga miinusesse.

Eelmise aasta majandusaruandes lubas Viisnurk, et tänavu peaks ettevõtte käive kasvama 15 ja puhaskasum jõudma 2000. aastal saavutatud tasemeteni. Toona oli ettevõtte aastakasum ligi 32 mln krooni.

Viisnurga nõukogu esimees, Trigon Capitali analüüsi osakonna juhataja Toomas Reisenbuk kinnitas, et eilne ettevõtte juhi väljavahetamine ei ole seotud Viisnurga kehvade 9 kuu majandustulemustega ega muude finantssündmustega. Teadsime juba varem, et juhtimine vajab ümberkorraldamist, kuid alles nüüd leidsime kohale sobiva inimese, ütles Reisenbuk. Samas tõdesid nii Helenius kui Reisenbuk, et ettevõtte tulemused olid pettumus.

Investorid on samuti pettunud ja aktsia hind kukkus eile börsil enam kui 4.

?Sisuliselt on tegemist kasumihoiatusega ja praegu on väga hea, kui ettevõte suudab aasta nulliga lõpetada,? lausus Ühispanga analüütik Sander Danil. Tema sõnul teeb aktsiasse suhtumise keeruliseks teadmatus, millest kolmanda kvartali kesine tulemus põhjustatud on. ?Kõik arvavad, et põhjuseks on liimpuiduvabrik, mis ei ole korralikult käima saanud, aga võib-olla on hoopis mööblimüük Euroopas ära kukkunud,? märkis ta.

?Tulemustest on näha, et mingid müügikanalid on kinni jooksnud,? tõdes Danil.

Ettevõtte esindajad ei soostunud eile kommenteerima, kas mõni senistest turgudest on ära kukkunud ning millised konkreetsed muutused ettevõtte tootmises ees seisavad. Küll möönis firma nõukogu esimees, et ettevõtte toodang peaks vastama turu nõudmistele, kuid praegu see 100lt nii ei ole.

Danili sõnutsi jääb Viisnurga aktsia nõrgaks vähemalt kuni detailsemate III kvartali majandustulemuste avaldamiseni 15. novembril. Kuigi ettevõtte juhi vahetus peaks teoreetiliselt mõjuma ettevõttele positiivselt, saab konkreetse hinnangu anda alles pärast IV kvartali tulemuste avaldamist, lausus Danil.

Hetkel kuum