Priit Aimla • 24. oktoober 2002 kell 22:00

Humaanne maailm

Meie elu on aastatega muutunud nii demokraatlikuks, et paljude jaoks on vaata et valusaim inimõiguste probleem mõrtsukate heaolu vanglais! Pommipanijate ja püssipaugutajate elulaadi propagandaga on tublisti vaeva nähtud telejaamades ja kinodes. Olemegi ju harjunud, kui poodi riisutakse päise päeva ajal ja hiigelraha petturlike liigutajate vahi all pidamist loetakse piinamiseks! Ei tagajärjed tulemata jää, ennustasid vanade tavade haiglased pooldajad juba enne WTC õhkimist.

Ja egas me presski sellest menumaiustusest mööda vaata: Pank tabas surevat tütart aidata palunud petturi. Need fotod näitavad tulevasi kunstnikke seksuaalrahuldust simuleerimas. Enesetapu teinud lapse ema süüdistab kooli. Minister ülbitses Kuivastus. Vang käis politseinikega jahil. Lasteporno levitaja saab süüdistuse. Ärge arvake, et nn väärteod ei kuulu kuritegude ahelasse. Mõne nohiku algus on lihtsalt aeglasem, kombelõtvuse iva kasvuks laotab sõnnikut kogu humaanne maailm!

Et Katrin ja Kristjan Käsk oma ülihumaanse tegutsemisega rikastasid Mustamäe lastehaiglat hiigelsuure dollarisummaga ja kevadlilli jagavad õpilased aitavad igal aastal elujõulisemaks sadu puuetega või raskelt haigeid lapsi, see ei mahu kohe kuidagi üle uudisekünnise! Üheski saates ega lehes peale (ju siis ajast mahajäänud?) Kanal 2 uudiste.

Üleüldise kõikelubatavuse eestkõnelejad on ehk hämmingus, mis kõik toimub Bali saarel, Myyrmannis, USA pealinna õuduses hoidva snaiperi ajus!

Meiegi valitute lubadusi läbis turvalisuse ja nulltolerantsi teema. Ja nüüd, mil humanistide püüdluste tulemusel võib peagi tähistada surmanuhtluse keelu viiendat aastapäeva ka Eestis, on linnaisad astunud kurja teele jonnakalt põiki ette: me näeme keni disainitud silte hoiatuseks varaste eest, ju ilmuvad peatselt ka äsjaste suurportreede asemele loosungid ?Tappa ja vägistada ei tohi!?.

Selle kena maailma valitsemine läheb tasapisi üle jätiste kätte. Nende moraal ei keela surmanuhtlust, neil on toimiv nulltolerants süütu inimkonna suhtes. See, mis kolmapäeva õhtul Moskvas algas, on sama põllu vili.

Hetkel kuum