Sulev Oll • 30. oktoober 2002 kell 13:47

Eesti on Rootsi reisikorraldajatele uus ja põnev

Stockholmi Eesti saatkonnas tutvustavad Eesti turismiala ettevõtjad Rootsi reisikorraldajatele Eestit kui uut ja põnevat turismisihtkohta.

Üritusel osalevad kuus Eesti suuremat reisifirmat (Estonian Holidays, Estlit Tours, Estravel, Baltic Silver Reisid, Wris ja Hermann Reisid) ning restoran Olde Hansa.

Esitluse korraldavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiagentuur, Tallinna Linnavalitsuse Ettevõtlusameti turismiosakond ja Pärnu Linnavalitusus ning rootsipoolseteks toetajateks on Tallink Sweden ning Estonian Airi ja Reval Hotels Groupi Rootsi esindused.

Meeleolukama õhkkonna loomiseks on saatkonna hoovi organiseeritud miniatuurne keskaegne turg, kus Olde Hansa kostümeeritud ettekandjad ja pillimehed pakuvad külalistele omanäolisi suupisteid ja mõdu ning tutvustatakse ka Eesti käsitööd.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Stockholmi esindaja Taave Vahermägi sõnul on üritusele registreerunud üle 60 osaleja 35-st erinevast reisifirmast, mis on kohalike asjatundjate sõnul hea tulemus ning märk suurest huvist.

Suurimat huvi on üles näidanud keskmise suurusega ja väiksemad reisifirmad ning bussi- ja konverentsireiside korraldajad eelkõige Kesk- ja Ida-Rootsist ning Stockholmi piirkonnast.

Eelmisel aastal saabus Rootsist Eestisse ligi 110 000 külastajat. Selle arvuga olid rootslased Eestit külastanute hulgas viiendal kohal.

Hetkel kuum