Ülo Toomsalu • 4. november 2002 kell 6:47

Pärnu PM: Pärnu meeriks pürginud Aivar Pärna hakkab Tallinna abilinnapeaks

Uudis Pärnu Keskerakonna ühe linnapeakandidaadi, Falck Lääne-Eesti juhi Aivar Pärna kinnitamisest pealinna abilinnapeaks oli ootamatu.

Pärnus loobus Pärna linnapeaks pürgimast, kuna kohalikud keskerakondlased eelistasid Margus Tammekivi. Pärnale pakuti abilinnapea kohta Pärnuski, kuid ta loobus. Tallinnas hakkab Pärna juhtima linnavara, omandi- ja maareformi ning elamumajanduse valdkonda, kirjutab Pärnu Postimees.

Keskerakonna Pärnu piirkonna fraktsiooni esimehe Peeter Orava väitel keeldus Pärna abilinnapea kohast Pärnus, kuna arvatavasti oli talle juba Tallinnas kohta pakutud.

Orav iseloomustas Pärnat kui sõnapidajat ja põhimõttekindlat meest, kes hindab kõrgelt perekondlikke väärtusi. Ta leidis, et Tallinna abilinnapeaks saamine on Pärnale suurepärane.

?Noorele mehele on see võimalus end proovile panna ja usun, et ta saab hakkama,? ütles Orav.

?Elus peab ikka muutusi olema, igal inimesel on vahel vaja mingit väljakutset,? lausus Pärna tund enne volikogu istungit. ?Mulle tehti pakkumine ja ma võtsin selle vastu.?

Seda, kas abilinnapeast kohe tallinlane saab, ei osanud Pärna öelda. ?Mu kodulinn on Pärnu, aga tõenäoliselt tuleb pere ikkagi Tallinna tuua,? sõnas ta.

Hetkel kuum