Ülo Toomsalu • 13. november 2002 kell 7:12

Pärnu PM: Postkontori ametiühing peatas 140 inimese koondamise

Üle saja inimese koondada plaaninud Pärnu peapostkontor teatas eile, et ametiühinguga peetud läbirääkimise tulemusel koondamised tühistati.

Üleeile ütles Pärnu peapostkontori müügijuht Joel Roos, et märtsiks koondatakse kuni 100 postitöötajat, neist paarkümmend inimest oli koondamisteate juba kätte saanud. Eile hommikul otsustas peapostkontor vallavanemate nurina tõttu koondamised kolm kuud edasi lükata, et plaanitavaid ümberkorraldusi kõigile rahulikult selgitada, kirjutas Pärnu Postimees.

Eile lõuna ajal kohtus peapostkontori juhtkond ettevõtte ametiühingu esindajaga ja nõupidamise tulemusena koondamised tühistati.

Ei Pärnu peapostkontori ametiühingu peausaldusisik Anu Valtenberg ega Roos osanud eile veel öelda, mis edasi saab.

Valtenbergi sõnade kohaselt sõlmisid nad paari nädal eest tööandjaga kokkuleppe, et koondamisi ei alustata sel aastal, et inimesed ei kaotaks töötuks jäämise korral töötuskindlustust. Samuti nõudis ametiühing igale vabaks jäävale töötajale 1500 krooni stardiraha, mille eest nood saaksid minna näiteks ümberõppele. Tööandja nõustus nende tingimustega.

Reedel käis Pärnu peapostkontori töötajate ja tööandjatega kohtumas Eesti ametiühingute keskliidu esindaja.

?Töötajate karjuv soov oli, et ametiühingud aitaksid koondamise üldse ära hoida, paraku ei ole see ametiühingute võimuses,? ütles Valtenberg.

Koondamisi nimetas Roos paratamatuks. ?Maal toob postiteenuse osutamine kahjumit ja ümberkorraldamisega koondame inimesed, kelle tööd hakkab tegema keegi teine,? selgitas ta.

Peapostkontor tahab koondada postiljonid ja nende asemel palkab posti laiali vedama ja postiteenuseid müüma füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE). ?Esmajoones pakume FIEdena postiljoni tööd senistele postiljonidele,? kinnitas Roos.

Hetkel kuum