Ülo Toomsalu • 21. november 2002 kell 6:03

EPL: Res Publica heitis neli liiget välja

Res Publica viskas eile õhtul erakonnast välja neli Kohtla-Järve linnavolikogu liiget, kes läksid koostööle Keskerakonnaga.

Res Publica esimees Juhan Parts ütles eile Eesti Päevalehele, et ta ootas Ida-Viru piirkonna esimehe Hants Hindi ja tema mõttekaaslaste väljaastumist koalitsioonist Keskerakonnaga, kuid kuna seda ei juhtunud, tuli nad parteist välja arvata.

Res Publica nimekirjas sai Kohtla-Järve volikokku kuus inimest, neist kaks pole erakonna täisliikmed.

Partsi sõnul ei usu ta, et koos Hindiga lahkuvad Res Publicast ka need ligi 300 liiget, kelle Hint on sinna toonud. ?Arvan, et nad saavad aru, miks nii läks.?

Hint lausus, et pole otsuse pärast nördinud ega karda vastu astuda. ?See pole eesmärk, et need 300 liiget üldkogul püsti tõuseks ja välja astuks. Uuest poliitikast on saanud vana, kommunistlik poliitika,? märkis ta.

Hint ütles, et Res Publical ei tule kerged ajad. ?Kui nad teevad selliste tempudega ?uut poliitikat?, siis ma võitlen oma õiguste eest edasi.?

Tema sõnul pole eestseisus üldse pädev liikmeid välja viskama. ?See ei vasta loomulikult tõele,? kommenteeris Res Publica pressiesindaja.

Hetkel kuum