Ülar Lauk • 25. november 2002 kell 10:26

Alan Greenspan võib USA keskpanga juhi kohalt lahkuda ennetähtaegselt

Otsus USA keskpanga juhi Alan Greenspani volituste tähtaegade suhtes võidakse otsustada juba 2003.aasta esimesel poolel, teatab Reuters.

Viitega USA administratsioonile lähedalseisvatele isikutele teatab uudisteagentuur, et kuigi Greenspani ametiaeg lõpeb 2004.aasta juunis, on probleem selles, et samal aastal toimuvad ka presidendivalimised.

Fedi juhi nimetamine valimiseelsel perioodil on seotud aga suurte poliitiliste raskustega, märgib k2kapital.

Seega on allikate sõnul George Bushi administratsioonil tarvis tükk aega varem teha otsus, kuidas edasi tegutseda. Kui tehakse otsus, et Greenspan läheb tähtaja lõppedes erru, siis toimub tagasiastumine juba 2003.aastal.

Kui aga peetakse otstarbekaks, et Greenspan jätkaks tööd, siis jääb ta ametikohale veel 2 aastaks ehk pooleks tähtajaks - kuni 2006.a. juunini.2006.aastal saab Greenspan 80 aastaseks ja samas saab täis ka 14-aastane piirmäär, mille jooksul võib seaduste järgi olla keskpanga juhi kohal.

Praegu teadaoleva info järgi on Greenspanil suurepärane tervis, ta pakatab energiast ja ei ole avaldanud soovi ametikohast loobumiseks. Lisaks omab ta president Bushi toetust. Paraku võib tema saatuse otsustada ikkagi poliitika. Kui riigi majanduslik olukord halveneb 2003 aastal, siis võidakse eelseisvaid valimisi silmas pidades otsustada mitte tema kasuks.

<#k2kapital=http://www.k2kapital.com/news/1038172248.html>

Hetkel kuum