17. detsember 2002 kell 8:33

USA kaitseministeerium tahab piirata WiFi levikut

USA kaitseministeerium tahab piirata traadita interneti WiFi levikut, vahendab AFX.

USA Kaitseministeeriumi tahab piirata kasvava populaarsusega traadita interneti levikut, kuna see tehnoloogia võib hakata segama sõjaväe radarite tööd, kirjutab New York Times.

Lehe sõnul kohtusid möödunud nädalal Microsofti <GR#US.MSFT>, Inteli <GR#US.INTC> ja teiste tehnoloogiafirmade esindajad Kaitseministeeriumi ametnikega. Tehnoloogiafirmade juhtide sõnul ohustab Kaitseministeeriumi soov tehnoloogiate nagu WiFi levikut lennujaamades, kohvikutes, kodudes ja töökohtades.

WiFi kasutud on väga levinud suurtes USA linnades ning muutumas populaarseks Euroopas ja Aasias. Kiire traadita internetiühendus võib hakata peatselt koormama sõjaväe kasutatavaid raadiosagedusi.

Tehnoloogiafirmade juhid loodavad, et WiFi populaarsus aitab neid väljuda kaheaastasest kukkumisest lootes et nad suudavad lahendada uut moodi sageduse jagamist, mis hoiaks tsiviilkasutajad eemal radarisüsteemidest.

Kaitseministeeriumi ametnike sõnul võib WiFi hakata segama sõjaväe radarite tööd.

Pentagon tahab regulaatoritelt täiendavate raadiosageduste avamise edasilükkamist 5-gigahertsi piirkonnas, mis on juba rahvusvaheliselt tsiviilkasutuses.

Hetkel kuum