Peeter Raidla • 19. detsember 2002 kell 15:34

Sylvester ja Stora Enso allkirjastasid suurtehingu

Eesti suurim metsatööstusettevõte ASi Sylvester allkirjastas täna aktsiate müügilepingu Soome-Rootsi metsatööstuskontsenile Stora Enso.

Müüki läksid kõik Sylvesteri metsavarumisfirmad ja 66 protsenti metsatööstusettevõtete aktsiatest. Tehingu summat osapooled ei avalikusta.

Sylvesteri nõukogu esimees Mati Polli ütles, et kõik Sylvesteri 97 aktsionäri nõustusid loovutama Stora Ensole 66 protsenti oma osalusest.

Tehing jõustub lõplikult pärast seda, kui selle on heaks kiitnud nelja riigi ? Eesti, Läti, Austria ja Saksamaa konkurentsiametid. Osapooled loodavad, et tehingu saab lõpetada tuleva aasta jaanuari lõpus.

«Tehing tagab jätkusuutlikkuse ja konkurentsivõime, kokku on lepitud jätkuinvesteeringud üsna mitmeks aastaks, mis loovad täiendavaid töökohti olemasolevate saetööstuste juurde,» märkis Mati Polli.

Ta lisas, et ka ülejäänud 34 protsenti Sylvesteri aktsiatest, mis esialgu jäävad veel ettevõtte eestlastest omanikele, muutuvad likviidseks. Mati Polli kinnitas, et Sylvesteri tütarettevõtete juhid ja spetsialistid jäävad edasi tööle.

Hetkel kuum