23. detsember 2002 kell 10:07

Rahapesust teavitavate ettevõtete ring laieneb

Täna kooskõlastusringilt naasev rahapesu tõkestamise seaduse muutmise eelnõu laiendab rahapesu andmebürood teavitavate ettevõtete ringi.

Eesti Pangaliidu tegevdirektor Katrin Talihärm ütles, et olulisima muudatusena laiendatakse isikute ringi, kellele paneb seadus konkreetsed kohustused klientide isikusamasust tuvastamiseks ja kahtlastest tehingutest teavitamiseks.

Eelnõu kohaselt laienevad krediidi- ja finantseerimisasutustega analoogilised kohustused postiteenuse, valuutavahetuse ja sularaha edasitoimetamise teenuse osutajatele; väärismetallide, vääriskivide ja kunstiteoste, kinnisvara ja ettevõtetega kauplejatele, hasartmängude ja loteriide korraldajatele; audiitoritele, notaritele, advokaatidele ja ärinõustajatele.

Eelnõu eesmärk on viia Eesti seadused vastavusse Euroopa Liidu rahapesu tõkestamise teise direktiiviga ning takistada samas ka võimalikku terrorismi rahastamist.

Eelnõu muudab lisaks rahapesu tõkestamise seadusele ka advokatuuriseadust, karistusseadustikku, krediidiasutuste seadust, kriminaalmenetluse koodeksit ja notariaadiseadust.

Hetkel kuum