Ülo Toomsalu • 4. märts 2003 kell 6:14

PM: Pühavaimu kirik võib tänavu kellata jääda

Pühavaimu kirik võib tänavu jääda tornikiivri ja kellata, kui valitsus jääb nõusse rahandusministri seisukohaga selleks raha mitte anda.

Hiljuti Hollandist Tallinna jõudnud uus kirikukell ja eelmisel aastal põlengus kahjustada saanud tornitipp seisavad praegu töökojas ning ootavad kahemiljonilist rahasüsti, et tornikiiver valmis teha ja see siis koos kellaga uuesti kiriku tippu panna, kirjutab Postimees.

Tallinna linn on seni tornitipu taastamistöid rahastanud 2,5 miljoni krooniga, vajaliku kahe miljoni kroonise lisaraha saamiseks on riigi muinsuskaitseamet ja Püha Vaimu kogudus pöördunud kultuuriministeeriumi poole.

Kultuuriministeeriumi pressiesindaja Ave Toots-Erelt ütles, et ministeerium saatis rahataotluse kahe miljoni krooni eraldamiseks valitsuse reservfondist rahandusministeeriumile edasi jaanuari lõpus. Ta lisas, et kultuuriministeerium ootab praegu, millal rahaeraldus valitsuse istungile jõuab.

Rahandusministeeriumi avalike suhete nõunik Annika Loigu märkis aga, et rahandusministeerium rahaeraldust ei toeta ning nüüd peab valitsus võtma seisukoha, kas toetada kultuuriministri või rahandusministri seisukohta.

Valitsuse pressinõunik Hanna Hinrikus lausus eile, et suure tõenäosusega arutab valitsus rahaeraldust Pühavaimu kirikule tänasel istungil.

Tallinna kultuuriväärtuste ameti juhataja asetäitja Boris Dubovik ütles, et mullu mais põlenud tornitipu taastamistööd on praeguseks pea täielikult seiskunud, sest riigilt loodetud raha saamine muudkui venib. Samas lubas kultuuriministeerium pärast põlengut katta poole torni taastamismaksumusest.

Hetkel kuum