29. mai 2003 kell 7:18

Eesti Metsataim kasvatas uudse tehnoloogia abil esimese partii istikuid

AS Eesti Metsataim tutvustab täna Pärnumaal Maranal oma tootmiskeskuses istikuid, mis on kasvatatud taimekasvatuse uue tehnoloogiaga.

?Eesti Metsataimes kasutatav uus tehnoloogia võimaldab toota lühema ajaga rohkem taimi,? rääkis Eesti Metsataime juhataja Tõnu Reim. ?Uus tehnoloogia aitab suhteliselt lühikese ajaga viia vastavusse turu nõudluse ja pakkumise ning muudab metsa kultiveerimise protsessi kiiremaks ja efektiivsemaks.?

Seni on Eestis metsaistutusmaterjali kasvatatud valdavalt avamaataimlates, mis on aga töö- ja ajamahukas ning sõltub paljuski ilmastikust. Eesti Metsataimes kasvatatakse taimed kasvuhoonetes turbapottides.

Uudse tehnoloogia abil kasvatatud puuistikuid nimetatakse suletud juurekavaga metsataimedeks ehk suljutaimedeks. Uus tehnoloogia võimaldab toota lühema ajaga rohkem taimi, samuti on suljutaimede abil võimalik istutamiseks sobivat perioodi pikendada.

Eesti ja Soome riigi ühine taimekasvatusettevõte Eesti Metsataim toodab esimestel aastatel 2 miljonit kodumaist puuistikut, alates 2007. aastast juba 6 miljonit istikut.

Eesti Metsataime istikutest umbes 80 protsenti läheb sellel aastal riigimetsa ja 20 protsenti erametsa uuendamiseks. Kokku vajab Riigimetsa Majandamise Keskus tänavu riigimetsa uuendamiseks üle 11 miljoni taimeistiku.

2001. aasta novembris asutatud Eesti Metsataime aktsiakapital on 28,5 miljonit krooni. Eesti riigile kuulub aktsiatest 60 protsenti ja Soome metsavalitsuse äriühingule Forelia Oy 40 protsenti.

Hetkel kuum