14. oktoober 2003 kell 8:16

KredEx ja Marsh alustavad koostööd ekspordikindlustuses

KredEx ning Marsh Kindlustusmaakler AS sõlmivad täna koostöölepingu, mis parandab ekspordiga tegelevate ettevõtjate kindlustamist, teatas KredEx.

Tänasest on Marsh Kindlustusmaakleri teenuseid kasutavatel ettevõtetel võimalus lisaks senistele kindlustuslahendustele maandada ka oma eksporditegevusega seotud krediidiriske, märgib KredEx. 100protsendilise riigipoolse edasikindlustusega KredExi ekspordigarantiide vahendamise Marshi poolt kiitis heaks ka Finantsinspektsioon.

KredExi ekspordigarantii võimaldab poliitilistest riskidest põhjustatud kahjude hüvitamist kuni 100 protsendi ulatuses ning pakub kommertsriski tagajärjel tekkinud kahjude vastu kaitset kuni 90 protsendi ulatuses. Juhul, kui välisostja ei tasu eksporditud kauba eest, hüvitab KredEx kahjud kindlustatud osa ulatuses. Lisaks krediidiriskide maandamisele saab ekspordigarantiiga kindlustada ka tootmisega seotud riske ning pakkuda ostjale finantseeringlahendust.

KredExi ekspordivaldkonna juht Hiljar Kõiv ütles: ?KredExi 2004. aasta strateegiliseks eesmärgiks on suurendada ekspordi garantiimahtusid väljaspool Euroopa Liidu riike, seda eriti Venemaa ja Hiina suunal. Koostööleping Marshiga aitab selle eesmärgi saavutamisele palju kaasa, kuna suur osa Eesti eksportivatest suurfirmadest kasutab juba kindlustusmaakleri teenuseid.?

KredEx seab oma eesmärgiks arendada kapitalile ligipääsu soodustamisega ettevõtluse ja ekspordi arengut Eestis. 2003. aasta 9 kuu jooksul garanteeris KredEx eksporti 120 välisostjale ca 80 miljoni krooni ulatuses. Mahuliselt väljastas KredEx kõige enam garantiisid ekspordile Lätti (24%) ja Saksamaale (17%). Tänaseks on KredEx Eesti eksportijate käivet kokku kindlustanud 240 miljoni krooni ulatuses.

Marsh on pikkade traditsioonidega maailma juhtiv kindlustusmaaklerfirma, tegutsedes rohkem kui sajas riigis. Kontserni käive 2002. a. oli ca 10,5 miljardit USA dollarit. Marsh Kindlustusmaakleri eripäraks loetakse kliendi individuaalsetest vajadustest lähtuvate riskihaldamis- ja kindlustuslahenduste pakkumist.

Hetkel kuum