Teeli Remmelg • 23. detsember 2003 kell 22:00

Äriplaan 2004 ? lävepakk uude aastasse

Nagu jõulude, nii on ka konverentside juures väga oluline osa ootusel. Minult on sageli küsitud, et kas me ei arva, et konverentse on juba liiga palju ja inimesed tüdinevad seal käimisest. Kuna töötan äriettevõttes, siis ei saa ma kuidagi lubada endale luksust tegeleda asjadega, mida teised ei vaja ega soovi. Samas näen, kui raske on meil iseseisvalt läbi pureda järjest kasvavast infotulvast ja üha vähemaks jääb aega, et sõeluda terad sõkaldest. Mida enam suhtleme oma igapäevases töös interneti ja telefoni teel, seda enam tunneme puudust inimestega silmast silma kohtumistest. Samuti vajame vahel lihtsalt võimalust võtta aeg maha ja heita pilk igapäevatööst kaugemale.

Võib-olla ei kirjutaks ma hetkel nii tõsises toonis, kui ma poleks viibinud meie viimasel juhtimisseminaril. Seal luges psühholoog Mare Pork ette ühe meie aastatagusel seminaril osalenud Eesti tippjuhi ehmatavalt traagilise sisuga kirja, millest selgus, et vaatamata edukale karjäärile oli ta kaotanud igasuguse huvi töö ning lähedaste inimeste vastu.

See kõlas kui klassikaline hoiatav näide mõnest välismaisest juhtimisraamatust, mis mulle on alati tundunud kauge heaoluriigi probleemina ega puutu meie Eesti ellu. Aga see inimene oli ju olnud samas saalis, kus minagi ja tõenäoliselt oli selliseid veel mitmeid. Ja kui see üks inimene julges meie seminari mõjul pöörduda abi saamiseks õige inimese poole, siis on lootust, et ka teised saavad probleemidele lahenduse.

Soovime kõigile ilusaid jõule ja häid konverentsielamusi tuleval aastal!

Hetkel kuum