Ülo Toomsalu • 1. juuli 2004 kell 6:46

EPL: Lauluväljak saab linnalt tulevikukava

Tallinna linnavalitsus algatas eile lauluväljaku ja lähiala detailplaneeringu koostamise, mille järgi reserveeritakse ka koht esindushoonele.

Linna peaarhitekti Ike Volkovi sõnul on planeeringut vaja sellepärast, et kehtiv planeering on ebatäpne, vananenud ning uuega reserveeritakse lauluväljaku kaitseks sellega külgnevad alad, kirjutas Eesti Päevaleht.

Tallinna Lauluväljaku SA juhataja Riho Rõõmuse sõnul on uut planeeringut üritatud algatada juba ligi kümme aastat.

Olulisemaks probleemiks on riigi maa munitsipaliseerimine, mida pole siiani suudetud teha. Seetõttu on Rõõmuse sõnul puudunud ka ühtne nägemus ala arenguks. Nüüd on väljakut juba mitmelt poolt ümbritsemas kõrgete uusehituste müür, väljaku vahetus läheduses tegutsevad aga firmad, mis lauluväljaku funktsiooniga kuidagi ei seondu.

Abilinnapea Peep Aaviksoo sõnul on detailplaneeringu eesmärk lauluväljaku maa-ala planeerimine atraktiivseks meelelahutuse, kultuuri ja vaba aja aktiivse veetmise kohaks. ?Lauluväljaku territooriumiga külgnevatele aladele on kavas rajada ka esindushoone,? lisas Aaviksoo.

Linna peaarhitekti Ike Volkovi sõnul nähakse esindushoone jaoks ette soliidne koht sinna saaks ehitada linnale või riigile vajaliku hoone, olgu see muuseum või valitsushoone.

Presidendi pakutud ja linnavalitsuse toetatud kava kohaselt on planeeringu ülesandesse sisse kirjutatud ka lauluväljaku territooriumi lõunaservale, Lasnamäe klindile vabaduse mälestusmärk ja püha hiis.

Planeeritava maa-ala suurus on 34,8 hektarit ning see asub Pirita tee, Narva mnt ja Mäe tn vahelisel alal. Detailplaneerija leidmiseks korraldab linn riigihanke.

Hetkel kuum