Gea Velthut-Sokka • 7. september 2004 kell 9:42

Hansapank langetab intressimäärasid

Hansapank pakub tänasest teatud kindlatel tingimustel eluasemelaenu intressimääraga alates 3,3%, teatas pank.

Hansapanga eraisikute panganduse tegevdirektori Priit Põldoja sõnul lubab sellisel tasemel intressimäära pakkuda intressikeskkonna stabiilsus maailmaturul. 'Jälgime pidevalt Euroopas kujunevaid intressimäärasid ning käime nendega kaasas oma pakutavate intresside puhul,' märkis Põldoja.

Hansapanga pakutava eluasemelaenu intressimäär kujuneb 6 kuu Euriborist + marginaalist 1,1%. Euribor ehk üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär on praegu 2,2% tasemel.

Intressimäär alates 3,3% kehtib laenudele, mille puhul on omafinantseeringu osa vähemalt 25%, laenu tagatiseks olev vara ei ole vanem kui 5 aastat, laenusumma algab 500 000 kroonist ning kliendil on piisav maksevõime selle laenu teenindamiseks.

Põldoja sõnul on laenuotsus alati personaalne ja täna väljakuulutatud intressimääraga pakkumisi tehti tugevate projektide puhul ka varem. Ta lisas, et pank jätkab oma strateegiat olla klientide jaoks konkurentsivõimeline ja pikaajaline partner ning teha neile heal tasemel pakkumisi.

Euro intresside madalseisu tõttu langeb homsest 0,1 protsendipunkti võrra ka Hansapanga Eesti krooni aastase tähtajalise hoiuse intressimäär, tasemele 2,4%. Põldoja ütles, et praeguste turuintresside tingimustes on pank juba mõnda aega soovitanud oma klientidele pikaajalisemateks rahapaigutusteks tulusamaid võimalusi kui tähtajaline hoius seda on - näiteks fondiosakute soetamist. Hansa Intressifondi viimase 12 kuu tootlus on olnud 3,64%.

Hansapank alandas eluasemelaenu intressimäära viimati tänavu mais, aastase tähtajalise hoiuse intressimäär ei ole muutunud kauem kui aasta.

Hansapanga turuosa eluasemelaenude osas on 50,1%, millega pank on jätkuvalt turuliider. Hansapanga kasuks on eluasemelaenu või -liisingu võtmisel otsustanud 39 000 klienti, panga väljastatud eluasemelaenude maht on aasta algusest pidevalt kasvanud, tõustes juuli lõpu seisuga 10,8 miljardi kroonini. Eraisikute Eesti kroonides aastase tähtajaga hoiuste maht ulatub augusti lõpu seisuga 2,7 miljardi kroonini.

Hetkel kuum