Automüüjatele on aasta edukas olnud

Villy Paimets 29. oktoober 2004, 00:00

Enim, lausa 43 protsenti, on käesoleva aasta üheksa kuuga käivet kasvatanud Volkswageneid müüv AS Saksa-Auto, kelle käive kasvas möödunud aasta 282,3 miljonilt 403,2 miljonile kroonile. Kasum kasvas samal ajal 20,7 miljoni kroonini ehk 144 protsenti.

Saksa Auto müügidirektor Toomas Kuusk ütles, et käibe ja kasumi kasvu põhjustas senisest agressiivsem müügitaktika, uue Golfi turuletulek ning Touaregi müügiedu.

?On nii juhtunud, jah, õnneks,? kostis Kuusk tulemuste kasvu kohta. ?Müüsime 279 uut autot rohkem kui eelmisel aastal.? Müügiedu põhjustest tõi Kuusk välja märtsis Eesti turule tulnud uue Golfi ning eelmise aasta märtsis tulnud maastikuauto VW Touaregi jätkuva müügi kasvu. ?Eelmisel aastal (alates märtsist ? toim.) müüsime 80 Touaregi, aga sel aastal oleme neid juba 154 tükki müünud,? ütles Kuusk. ?Neid müüks veel rohkemgi, saaks vaid tehasest kätte ? näiteks 2,5-liitrise automaatkasti ja diiselmootoriga Touaregi ooteaeg ulatub kaheksa kuuni, paljud potentsiaalsed kliendid lähevad ja ostavad hoopis BMW X5, M-klassi Mercedese või Toyota Landcruiser 120.?

Saksa Auto müüs aasta üheksa kuuga kokku 895 sõiduautot ning 177 tarbesõidukit.

BMW ja Mini esindaja AS United Motorsi üheksa kuu netokäive kasvas kolmandiku võrra, 245,4 miljoni kroonini, ettevõte kasum kasvas poole võrra, 6,8 miljoni kroonini.

?Eks me oleme ise ka tublid olnud,? vastas United Motorsi turundusjuht Toomas Pärna küsimusele käibe ja kasumi kasvu põhjuste kohta. ?Kindlasti on kasvu taga uute mudelite tulek, aga suures osas on see kasv BMW kvaliteedijuhtimise programmi rakendamise tulemus, kuid selle aasta jõupingutuste viljad avalduvad suures osas alles järgmisel aastal.?

United Motors müüs üheksa kuu kokkuvõttes 429 sõidukit, sealhulgas 14 mootorratast

Suurima käibega automüüja, ASi Silberauto käive kasvas möödunud aasta 1,2 miljardilt nüüdseks 1,5 miljardile kroonile, oma osa käibe kasvus andis tõik, et ettevõte esindab sellest aastast Eestis ka Mitsubishit. Kasumi avaldab ettevõte aastat kokku võttes.

Ettevõtte teatel olid käesoleva aasta suurimateks käibe kasvatajateks Mercedes-Benzi veoautod, kaubikud ning väikebussid, Chrysleri sõiduautod ja muud teenused. Peale nimetatute esindab Silberauto Eestis ka Jeepi.

Ainus vaadeldud automüüjaist, kel käive langenud, on Honda, Citroeni ja Audi automarke esindav OÜ Catwees, kuid firma üheksa kuu netokäive vähenes vaid 1,2 miljoni krooni võrra, 95,9 miljoni kroonini. Ettevõtte kasum aga kasvas 0,2 miljoni krooni võrra, 2,7 miljoni kroonini.

OÜ Catwees müüs aasta üheksa kuuga 281 sõiduautot ja 45 tarbesõidukit.

Selle aasta üheksa kuuga on ARKi andmetel Eestis uue omaniku leidnud 12 700 uut ja 22 500 kasutatud sõiduautot ehk 787 uut ja 2550 kasutatud sõiduautot rohkem kui eelmise aasta samal perioodil.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:51
    Otsi:

    Ava täpsem otsing