TPÜ uue õppehoone ehitusleping sai allkirjad

15. november 2004, 14:19

Täna allkirjastasid Tallinna Pedagoogikaülikooli (TPÜ) ja ASi Eesti Ehitus esindajad ülikooli uue õppehoone ehituslepingu.

Lepingu maht on 87 miljonit krooni, teatas TPÜ.

?Kui Eesti Ehitus on seni rakendanud oma oskusi mitmete koolihoonete renoveerimisel Eestis, siis käesoleva õppehoone rajamine saab olema esimene päris uue maja ehitus haridusasutusele. Kuigi ehituse ajakava on pingeline ning projekt ebatraditsiooniline, loodame selle huvitava maja koostöös Tellija ning arhitektidega kvaliteetselt valmis ehitada? ütles AS Eesti Ehitus juhatuse esimees Jaano Vink.

Ehitustööd algavad 22. novembril ning 15. augustiks 2005. aastal on lepingu kohaselt ülikooli uus kuuekorruseline õppehoone valmis. Eeltööd õppehoone ehitamiseks algasid juba suvel, mil maasse puuriti vaiad, millele kogu hoone toetub.

Tallinna Pedagoogikaülikooli rektori Mati Heidmetsa sõnul on lisanduva pinna järgi ülikoolil suur vajadus. ?Ülikooli auditooriumide täituvus on hetkel viidud viimase piirini ja uus maja toob selles osas leevendust,? lisas ta.

Uus õppehoone asub Narva mnt kampuses keeltemaja taga. Klaasfassaadiga hoones on kokku 8800 ruutmeetrit pinda ning maja ruumala on 40 900 kuupmeetrit. Uus-Sadama õppehoone arhitektuurilise lahenduse on teinud noored arhitektid büroost Agabus, Endjärv Truverk Arhitektid.

Uude õppehoonesse saavad teiste hulgas ruumid ka kasvatusteaduste teaduskond, ökoloogiainstituut, rahvusvaheliste ja sotsiaaluuringute instituut ning Eesti Humanitaarinstituut. Majas on veel erinevas mõõdus auditooriumid ja modernne konverentsikeskus 300 inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing