Tallinna börsi omanik OMX ja Kopenhaageni börs allkirjastasid ühinemisplaani

Täna kirjutasid Kopenhaageni börs ja OMX alla ühinemiskavatsusele, mis aitab kaasa täielikult integreeritud Balti- ja Põhjamaade väärtpaberituru tekkele.

Tallinna börs teatas, et täpsemad ühinemistingimused selguvad aasta lõpuks.

'Mul on hea meel, et on jõutud ühiste eesmärkide kirjeldamiseni, mis aitavad ellu viia täielikult integreeritud Balti- ja Põhjamaade väärtpaberituru strateegiat. Loodame, et selle tulemusena suureneb Balti- ja Põhjamaade turu atraktiivsus ja aktiivsus,' kommenteeris liitumiskava OMX grupi president

Magnus Böcker.'Taani väärtpaberiturg on viimastel aastatel teinud läbi märkimisväärse arengu. Sellele on kaasa aidanud nii NOREXi liikmestaatus kui ka ühine kauplemissüsteem SAXESS. Me usume, et OMXga liitumine tagab Taani väärtpaberituru jätkuva kiire arengu,' ütles Kopenhaageni börsi president Hans-Ole Jochumsen.

Kopenhaageni börsi ja OMX ühinemiseks teeb OMX Kopenhaageni börsi aktsionäridele pakkumise kõigi nende aktsiate omandamiseks. Hetkel on Kopenhaageni börsi ja OMX hinnangul Kopenhaageni börsi väärtuseks 1 220 miljonit Taani krooni. Kindlaksmääratud aja jooksul saavad Kopenhaageni börsi aktsionärid valida, kas nad müüvad olemasolevad aktsiad või vahetavad need OMX aktsiate vastu.

Esialgselt on teatanud pakkumise aktsepteerimisest Kopenhaageni börsi suurimad aktsionärid (Danske Bank, Nordea, Sydbank, Amagerbanken, Alfred Berg, Nykredit, RealDanmark, BRFkredit ja TDC), kelle omanduses on rohkem kui 50% Kopenhaageni börsi aktsiatest.

OMX ja Kopenhaageni börs kutsuvad ka teisi Põhjamaade börse ? Oslo börsi ja Reikjaviki börsi ? ühinema kõiki Balti- ja Põhjamaid ühendava OMX grupiga.

Ühinemist kajastav pressikonverents Kopenhaagenis on jälgitav täna kell 11:30

internetileheküljel: http://www.stockwise.tv/041115/Kui soovite pressikonverentsil osaleda, siis selleks on avatud telefoninumber: +353 1439 0432. Pressikonverentsil osalevad Kopenhaageni börsi president Hans-Ole Jochumsen; Kopenhaageni börsi juhatuse esimees Hans Ejvind Hansen; OMXgrupi president Magnus Böcker; OMX Exchanges president Jukka Ruuska.

Tallinna börs ja Eesti Väärtpaberikeskus kuuluvad rahvusvahelisse OMX gruppi, mille peakorter asub Rootsis. OMX koosneb kahest divisjonist: OMX

Technology pakub kauplemistehnoloogia lahendusi ning OMX Exchangesopereerib väärtpaberibörse Stockholmis, Helsingis, Tallinnas, Vilniuses jaRiias, pakkudes ligipääsu 80 protsendile Põhja- ja Baltimaadeväärtpaberiturust.

Hetkel kuum