Andris Feldmanis • 16. november 2004 kell 7:35

Euroopa Komisjon andis loa Keskole ja ICA Balticule ühisfirma loomiseks

Euroopa Komisjon andis loa Keskole ja ICA Balticule ühisfirma loomiseks Balti riikides.

Firma peaks alustama järgmise aasta jaanuarist, kui kõik muud leppe eeltingimused on täidetud. Kokkuleppe kohaselt ühendatakse firmade Eesti, Läti ja Leedu ettevõtmised.

Kesko Foodsi tugevaim turg on Eesti, kus firmal on turuliidri positsioon. ICA on aga kõige paremini esindatud Lätis. Kahel osapoolel on kokku 160 toidupoodi, mis töötavad hüpermarketite, supermarketite või odavpoodide kontseptsiooni põhiselt. Samuti on firmadel oma logistikakeskused.

Eestis kuuluvad Keskole kuus Citymarketit ja 45 Säästumarketit, Rimi ketis on kokku kuus supermarketit ja kevadel avatud hüpermarket Ülemiste keskuses. Kesko Food ASi käive oli mullu 3,3 mld krooni ja kasum ligikaudu 39,6 mln krooni. Rimi Eesti OÜ eelmise aasta käive oli 213 mln krooni ja kahjum 28,6 mln krooni. Samas on Rimi omanikfirma ICA Aholdi positsioon Lätis-Leedus oluliselt tugevam kui Keskol.

Kesko ja ICA teatasid 2003. aasta detsembris, et plaanivad luua ühisfirma Baltimaade toidukaupade turul tegutsemiseks mõlema ettevõtte seniste üksuste põhjal Eestis, Lätis ja Leedus. Ühisfirma taotleb juhtivat positsiooni Balti toidukaupade turul ning 25% suurust turuosa kolme aasta jooksul. Nii Kesko kui ICA osaluseks ühisfirmas saaks 50%.

Hetkel kuum