Kohus mõistis Remetilt välja 1,1 miljonit krooni

20. detsember 2004, 12:32

Tallinna linnakohus mõistis AS Remeti tütarettevõttelt OÜ Remet Ehituse välja alltöövõtja AS Hiieko kasuks 1,1 miljonit krooni ja kohtukulud.

Ehkki Remet vaidlustas otsuse, ei võtnud ringkonnakohus asja menetlusse ning linnakohtu otsus jõustus.

Remet Ehituse jäi Hiiekole võlgu Tabasalu ujula ehituselt, kuhu alltöövõtja 2002. aastal ventilatsiooniseadmeid paigaldas. Maksmata jätmise põhjenduseks tõi Remet, et ujula tellija, Harku vallavalitsus, ei jäänud Hiieko paigaldatud automaatikaseadmetega rahule. Samas selgus kohtuotsusest, et Remet jättis tellijaga ehitustööde aluseks olnud automaatikaprojekti kooskõlastamata, kuid alltööleping keelas kooskõlastamisi teha ka alltöövõtjal. Väidetavalt tellija soovidele vastu tulles rikkus Remet riigihanke algtingimusi ja muretses ujulale väljanägemiselt teistsuguse seadme. See sundis juba valminud automaatikasüsteemi enne käikulaskmist ümber ehitama. Ümberehitustööd tellis Remet ASilt Ecomatic.

Kohus leidis, et peatöövõtja ei saa ühepoolselt keelduda alltöövõtja ees võetud kohustuste täitmisest ja peab tellitud tööde eest raha välja maksma.

Kokku tuleb OÜ Remet Ehitusel maksta AS Hiiekole 1 132 483 krooni saamata jäänud tööraha ja viiviseid ning 92 474 krooni õigusabi kulude katteks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing